«Братина-2014» – без грандіозних гулянь, проте з молитвою в серці, задля єднання (фото)
9 червня на Шумщині відбувся міжобласний фестиваль «Братина», який уже традиційно протягом дев’яти років проводять на Даниловій горі. Особливістю цьогорічного заходу було те, що організатори відмовилися від традиційних забав, на користь молитви та духовних пісень. Вже впродовж дев’яти років «Братина», з її молитвами, піснями й танцями збирає чимало українців, дарує дружню атмосферу та відчуття справжнього родинного свята. Цього року організатори, Шумська районна адміністрація, в особі голови Василя Габора та управління культури, вирішили змінити формат свята, провівши «Братину» як духовний захід.
Голова Шумської РДА виступив перед гостями заходу та зазначив: «Сьогодні багато хто вперше, а багато хто не один рік поспіль піднімається на цю святу гору, до церкви, яка є її окрасою, щоб помолитися, увібрати в себе силу, міцність, та позитивну енергетику нашої землі. Цього року ми проводимо «Братину» в молитовному форматі, відмовившись від стандартних фестивальних розваг, у зв’язку із ситуацією, яка склалася в нашій країні. Ми не маємо морального права танцювати, співати та веселитися на землі, яка ще не увібрала в себе кров Героїв Небесної сотні. Ми повинні задуматися над тим, як врятувати Україну та помолитися за те, щоб Бог допоміг її зберегти, зробити міцною та незалежною від ворогів. Сьогодні по-особливо символічно стояти на цій горі, біля церкви, яка пам’ятає дуже багато поколінь та визначних подій. Це святе місце, яке в ХІІІ ст. врятувало Європу від монгольських зазіхань. А сьогодні, віримо у те, що спільна молитва допоможе Україні захистити свої терени та принести мир і відродження рідної землі».
Розпочалася «Братина» із богослужіння, на чолі з високопреосвященнішим архієпископом Нестором. На Службу Божу зібралося чимало жителів як Шумщини, так й інших районів Тернопільщини та гостів із регіонів України. Багато присутніх одягнулися у вишиванки, і, незважаючи на те, що богослужіння відбувалося на високій горі, взяли із собою маленьких діток. Малеча та їх батьки прийняли Таїнство Причастя та помолилися за майбутнє України. Опісля, Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький поблагословив усіх присутніх, освятив зілля благодатною водою та звернувся до вірян: «Багато років ми збираємося в церкві на Даниловій горі для того, щоб прославляти Бога, адже в День Святого Духа благодать Божа перебуває саме на цьому місці. Кожна людина, яка потрудилася й піднялася на гору, принесла в жертву Богові свою працю та молитву, буде почута та обдарована Божими щедротами».
Продовжився захід концертною програмою, присвяченою пам’яті Героїв Небесної сотні.
Коментарі вимкнені.