Як у Тернополі єднатимуть Україну
Польсько-український проект «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні» відбудеться 7 вересня у Тернополі. Минулого року участь у заході взяли близько трьох тисяч мешканців міста та області.
Чим «Наукові пікніки» здивують цього року, розповіли координатори проекту у Тернополі – Михайло Сиротюк та Христина Білінська під час прес-конференції 15 серпня.
– – «Наука єднає Україну!» – це гасло проекту, яке об’єднує науковців, дослідників, студентів та школярів з усіх куточків України та з-за кордону, – зазначив Михайло Сиротюк. – Метою проекту є популяризація науки серед молоді та розвиток новітньої наукової еліти в Україні. У рамках проекту кожен охочий зможе поекспериментувати в імпровізованій лабораторії, відчути себе дослідником та поспілкуватися з науковцями.
Долучитися до заходу може будь-хто. Організатори запевняють: буде цікаво!
– Готуємо кілька десятків цікавих дослідів з фізики, хімії, біології, – розповіла Христина Білінська. – Це і запалення міні-вулкану, можливість бігати по воді, велетенські бульбашки і зображення оптичної ілюзії. Але це далеко не все, що чекає учасників та гостей проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні. Загалом, організатори готують кілька десятків цікавих дослідів з фізики, хімії, біології та астрономії. Плануємо розмістити більше 30 міні-лаболаторій просто неба вздовж бульвару Тараса Шевченка та на Театральному майдані».
Також на прес-конференції що відбулась у арт-кафе «Коза» були присутні науковці, громадські діячі та організатори: Олег Степанович Покотило – завідувач кафедри харчової біотехнології та хімії, д.б.н., професор.; Юрій Любомирович Скоренький – завідувач кафедри фізики, к.ф.-м.н., доцент.; Наталя Гайдук – НСОУ “Пласт”; Алла Соколовська – ГО Бережани “Рідне місто”; Костянтин Соцький – голова Студенської ради ТНПУ ім. В. Гнатюка; Анна Возняк – польський координатор “Scientific Fun – наукові пікніки в Україні”; Олена Тернопільська – представник Тернопільського підприємства «Молокія».
Для того щоб відобразити атмосферу Наукових Пікніків, для журналістів організатори власноруч представили декілька цікавих наукових експериментів, що можна зробити з підручних матеріалів.
Довідково: Долучитися до даного проекту може кожен охочий. Для цього потрібно до 20 серпня заповнити анкету http://bit.ly/1lKkfxy. Шукайте повідомлення з нашим логотипом – молекулярною собачкою – на вулицях нашого міста, в мережі Інтернет і на сторінці проекту у facebook (https://www.facebook.com/
У вересні 2013 року Заходи у рамках проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні» відбулися у п’яти містах України: Львів, Тернопіль, Київ, Луганськ та Харків. За підрахунками, участь у них взяли близько 16 тисяч юних дослідників та члени їх родин.
Проект проходить за підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи, Тернопільської міської ради, Тернопільської обласної державної адміністрації.
Коментарі вимкнені.