Україна і Польща в східному і західному іконописі
Виставку ікон, написаних під час ІV Міжнародного пленеру іконопису на Волині, відкрили на днях у Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії імені Тараса Шевченка. Ініціаторами мистецької імпрези виступили представники Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку, Волинської організації Національної спілки художників України, Державного історико-культурного заповідника у місті Дубно (Рівненщина) і Кременецької академії.
До Кременця виставка потрапила завдяки сприянню голови благодійної організації “Добродії” Андрія Левчука та директора історико-культурного заповідника м. Дубно Рівенської обл. Леоніда Кітчатого. У відкритті виставки взяв участь Консул Республіки Польща в Луцьку п. Кшиштоф Савіцькі, голова Волинської організації спілки художників України Володимир Марчук, мистецтвознавці з різних міст і поціновувачі сакрального мистецтва.
На виставці представлені більше сорока робіт польських і українських художників у жанрі іконопису. Ікони писалися впродовж 2014 року і відображають не лише релігійні мотиви, а й глибокий пласт українсько-польських взаємин, напружену політичну ситуацію і духовні переживання двох народів, для котрих є спільна частка у величній історії Європи, але водночас ці народи роз`днані не стільки територіально, як ментально і конфесійно. Дана виставка, покликана підкреслити те, що поляків і українців, все-таки об`єднує віра і духовність.
Зразки західного і східного іконопису, котрі писалися саме на піку війни в Україні і в часі, коли Польща теж гостро відчуває російську загрозу, яскраво свідчать про те, що історія знову зводить наші народи на стежку об`єднання перед спільним ворогом. Виставка є гарним прикладом співпраці неурядових організацій та установ Польщі і України, а метою пленерів і циклу виставок є ведення духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну ідеями у сфері сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу
Коментарі вимкнені.