Сьогодні депутати Тернопільської облради не допустили «примусову колективізацію» під виглядом добровільного об’єднання територіальних громад, – Михайло Головко
Сьогодні під час четвертого пленарного засідання 52 сесії облради депутати не проголосували за адмінреформу, що може призвести по повного знищення села.
Не зважаючи, що у порядку денному було більше 30 питань, що стосувались утворення територіальних громад та призначення там перших виборів – депутати не підтримали жодного з проектів. Так само вони не прийняли перспективного плану формування територіальних громад Тернопільщини.
Як зауважив народний депутат України Михайло Головко, що був присутній на сесії – така позиція депутатів допомогла врятували село від повного знищення.
«Нещодавно прийняті зміни до Конституції та адмінреформа нівелює все те, за що люди стояли на Майдані. Українці вимагали збільшення повноважень місцевих громад, ліквідацію адміністрацій – натомість їх просто перейменують, а так званий перфект – матиме ще більше повноважень .
Раніше депутати мали право висловлювати недовіру голові адміністрації. Тепер їх цього права позбавили. Більше того перфект матиме право накладати вето на депутатське рішення. Тобто ми будемо мати в одній особі прокурора, суддю і голову адміністрації зі ще більшими повноваженнями.
Так само і президентська вертикаль приписує собі нові повноваження у вигляді розпуску місцевих громад. Тобто, якщо громада не підтримує дії влади, Президент може її розпустити», – зауважив Михайло Головко.
Депутат запевняє, територіальним громадам треба дати в першу чергу можливість на реалізацію місцевого самоврядування – повернути їм податок із доходів фізичних осіб, право розпорядження землями за межами населеного пункту, відсоток від видобутих корисних копалин. Тоді громада побачить реальний бюджет та знайде можливості для розвитку.
«Громада повинні знайти той шлях, де вона може себе забезпечити. Це криється у кількості об’єднаних населених пунктів. Наприклад Львівська область запропонувала 168 територіальних громад, Кіровоградська – 140, Рівненська – 100. Натомість Тернопільська область запропонувала лише 35 територіальних громад. Потрібно зрозуміти, чим більше громад – ти сильніші вони, тим більше коштів залишається на місцях», – наголосив свободівець
Михайло Головко підкреслив, що реформування громад справді необхідне, проте воно не повинне відбуватися всупереч їх волі та інтересам. Результатом реформи має стати покращення якості адміністративних та соціальних послуг для людей, а не спрощення відчуження землі від селян на догоду владі.
Також народний обранець наголосив, що свободівці підтримую кожну територіальну громаду, яка вирішить об’єднатись самостійно, а не під тиском влади.
Коментарі вимкнені.