Вишиванки від УПЦ Київського Патріархату можуть згодитися в АТО (фото)
15 вишиванок передали українським захисникам священики. Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату з благословення архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького Нестора збирала їх кілька тижнів.
– 12 жіночих та 3 чоловічі сорочки. – розповідає представник прес-служби єпархії Ірина Скоробогата. – Я розмістила оголошення на сайті єпархії, інтернет-виданнях Тернополя, соцмережах. Також розіслала електронні листи на адреси магазинів, фабрик, ательє. Наступного ж дня відгукнувся Роман Наконечий із ательє «Риза». Я з радістю навідалася в ательє, взяла вишиванки. Розміри від 42 по 54, різні фасони. Сорочки – приталені і вільні, з коротким і довгим рукавом, з різними орнаментами. Всілякі кольори, вишиті гладдю і хрестиком. Вироби нові, з етикетками.
Вишиванки бійцям передав протоієрей В’ячеслав Кізілов. Він – голова єпархіального відділу військового духовенства. Підтримує постійний зв’язок із солдатами і особисто перевозить зібрану допомогу.
– Кожен вибирав сам, що подобається. – розповідає протоієрей. – Дарували вишиванки тим, хто їх не мав. Дівчата-бійці зі сходу вперше у житті тримали їх в руках. Як дарував ті сорочки, у них така вдячність була в очах. Рідко коли таке побачиш. Це неперевершене відчуття для них. Але не всі фотографувалися у вишиванках. Бо дехто з Луганська і Донецька. Коли там мама чи сестра живе, то будуть притискати рідних. Нащо? Їх і так вже продавали. І не раз. Їх особисті дані передавали в ДНР. На жаль, таке в нас робиться.
В’ячеслав Кізілов вважає, що вишиванка – це код. Вона носить наше минуле.
– Вишиванки можуть згодитися в АТО. – продовжує протоієрей. – На якісь свята вдягнуть чи до церкви підуть. Психологічний вплив вишиванок під час воєнних дій є. Це – тепло. Сигнал про те, що ми пам’ятаємо про тих, хто воює.
Наталка Петрів
Коментарі вимкнені.