На Тернопільщині за рік горіло три церкви

1 травня, християни східного обряду відзначатимуть одне з найбільш шанованих церковних свят – Великдень.

Напередодні Свята співробітники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області здійснюють перевірку протипожежного стану культових споруд області. Особливу увагу вони звертають на наявність первинних засобів пожежогасіння, стан евакуаційних виходів, справність електромережі, тощо. Під час передсвяткових інспектувань рятувальники проводять інструктажі з церковнослужителями щодо протипожежного стану храмів, а з прихожанами – бесіди на тему дотримання правил безпеки в побуті

Інформація за результатами перевірок надається місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та керівникам релігійних конфесій для вжиття відповідних заходів щодо покращення протипожежного стану. Адже культові споруди мають свої специфічні особливості пожежної небезпеки, притаманні переважно тільки їм. Часто в них використовується відкритий вогонь: свічки, світильники, а також є підземні приміщення зі складним плануванням, без систем вентиляції. Крім цього, стародавні споруди здебільшого зведені з використанням дерев’яних матеріалів. Пожежі, що можуть виникнути в таких будівлях, переважно мають резонансний характер, так, як завдають не лише матеріальних, а і великих моральних збитків державі та суспільству.

В Україні, за даними статистики, щороку стається близько 30 пожеж в культових спорудах. У відсотковому відношенні це менше 1% від загальної кількості пожеж, що виникають в нашій державі протягом року. Але, навіть, за такої нібито невеликої кількості пожеж, матеріальні, духовні та історично-культурні втрати є досить відчутними.

У Тернопільській області протягом останнього року в культових спорудах зареєстровано 3 пожежі. Зокрема, 12 квітня 2015 року вогнем знищено будівлю Української православної церкви Київського патріархату «Успіння Пресвятої Богородиці» в с. Снігурівка Лановецького району, у 2016 році, 8 лютого внаслідок пожежі пошкоджено будівлю помісної церкви Християн віри Євангельської в селищі Гримайлів Гусятинського району, а 8 квітня завдано збитків Українській автокефальній православній церкві «Успіння Божої Матері» Київського Патріархату в с. Соколів Бучацького району.

Коментарі вимкнені.