Візит Порошенка в Чортків: за кулісами
Першими президента у Чорткові зустріли не керівництво нової філії “СЕ Борднетце-Україна”, ані працівники заводу з хлібом-сіллю, а орієнтовно сотня пікетувальників з плакатами і численними запитаннями.
Втім, деталей цього діалогу з президентом “Погляду” невідомо, оскільки охорона Петра Порошенка вживала заходів, аби журналісти не могли вийти з приміщення заводу: напередодні представники ЗМІ пройшли контроль через металошукач, нам було запропоновано залишити верхній одяг у зачиненому кабінеті і чекати президента у чітко визначеному секторі за жовтою лінією. Коли деякі з журналістів почали обурюватися, чому нам не дозволяють знімати розмову Порошенка з людьми надворі, охоронці аргументували: “Що ви там будете фотографувати, спини?”, “Там нічого цікавого”. Зажили по-новому у всіх сферах, так би мовити.
Все ж кілька журналістів таки вийшли на вулицю. На плакатах, які підготували учасники акції протесту, пропонувалося підвищити пенсії, а не тарифи. Втім, серед присутніх були не тільки пенсіонери, а й чоловіки та жінки різного віку з дітьми, молодь.
Про неабияке майбутнє для Чорткова
Візит глави держави у Чортків супроводжували полісмени Тернопільщини. Зокрема і начальник головного управління національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол. А також чортківчани брати Барни – народний депутат Олег Степанович у вишитій білій сорочці та голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Був і голова обласної ради Віктор Овчарук.
На завод президент увійшов у доброму гуморі: усміхався, жартував, говорив про неабияке майбутнє для Чорткова, обіцяв суцільне покращення тим, хто спостерігали за ним справа, і тим, хто зліва, позаду і попереду. Передавав привіт присутньому на цьому заході міністру транспорту та зв’язку України, аби прослідкував, щоб на будівництво доріг у Тернопільській області виділили мінімум (!) 500 мільйонів гривень.
Selfie з президентом
Треба віддати належне організаторам заходу, ані радянської традиції перерізання червоної стрічки, ні короваю на рушникові тут не було. Тепер побутує нова традиція – selfie з президентом, без цього у Чорткові не обійшлося.
Для того, аби колектив СЕ Борднетце у Чорткові міг поспілкуватися з президентом, на деякий час тут зупинили виробництво.
Петро Порошенко разом із генеральним директором ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” Екхартом Бістрамом символічно розпочали роботу нової філії. Цей момент дещо нагадував кадр із фільму “Титанік”.
Для роздумів: коли Порошенко перебував із візитом у Тернополі попереднього разу – 11 січня 2016 року, — вперше побував на підприємстві “СЕ Борднетце-Україна” у Байківцях. Цього разу, коли вдруге у Тернопільській області, президент знову відвідує “СЕ Борднетце-Україна”.
За словами директора філії “СЕ Борднетце-Україна” у Чорткові Олега Білобровка, оголошена Тернопільською ОДА і озвучена президентом інформація, що на заводі в Чорткові працюватиме 2 тисячі осіб, а то й більше, занадто оптимістична. “1500 осіб, можливо, на кілька більше, таки будуть працювати, але не 2 тисячі, – каже Олег Білобровко.
У Чорткові виготовляють модулі до автомобілів Audi A4 та Audi А6. Зокрема, Audi А4 відправляють спочатку на завод у Тернопіль, де формують кінцеву електричну в’язку, яку відправляють на заводи Audi в Німеччину. В’язку для Audi А6 формують у Чорткові і відправляють в Румунію, де відбувається кінцевий монтаж.
Це перша стадія виробництва на 10 тис. кв. метрах. Заплановано добудувати аналогічну площу в 2017-му.
Плинність кадрів
У середньому “СЕ Борднетце-Україна” бере на роботу 20 осіб у тиждень. Робітники тут становлять 80% колективу, решта займаються організацією виробництва. За словами директора чортківської філії Олега Білобровка, раніше у “СЕ Борднетце-Україна” жінки переважали в колективі, але в останні роки ситуація збалансувалася.
З 1 грудня ц.р. заплату тут піднімають на 15%, середня становить 4500 грн. Також тут практикують премію “За присутність”: якщо працівник впродовж місяця не спізнився на роботу, отримує додатково 15% до заробітної плати. Є ще премії “За продуктивність”, “За якість”. Працівників забезпечують транспортом, сюди на роботу приїжджають люди, які живуть у радіусі 40 км.
– За приблизною статистикою, “СЕ Борднетце-Україна” бере на роботу 1% населення регіону, – каже Олег Білобровко. – Можливо, незабаром будемо довозити працівників і з Бучача, Борщева, довколишніх сіл.
До слова, раніше Олег Білобровко працював керівником фінансового відділу “СЕ Борднетце-Україна” в Байківцях. Каже, що переїзд у нове місто не становить труднощів для нього, адже має квартиру в Чорткові. “Це великий новий досвід для мене, – каже директор філії у Чорткові. – Тут з’явилося багато менеджерської проблематики, робота з людьми. Але новий досвід – це завжди цікаво”.
Ірина Юрко.
Коментарі вимкнені.