Докерувались «газди», або чи буде в Бучачі художня школа…
Перша в Україні в сільському районі Бучацька дитяча художня школа на межі закриття. Обласне управління ДСНС нещодавно звернулося в суд з позовом про повне зупинення експлуатації будівлі школи через грубе порушення правил техногенної та пожежної безпеки, реальну загрозу життю і здоров’ю учнів та працівників школи.
Отак, після понад 58 років свого існування, яким вона завдячує нині покійному першому директору Омеляну Васильовичу Ментусу (він добився її відкриття та 46 років керував закладом, коли художня школа стала однією з візитівок Бучача в якому жив і творив сам великий Іоган Георг Пінзель) заклад опинився в жалюгідному стані, попри те, що в ньому навчаються понад 130 обдарованих діток з усього району.
Ось висновок компетентної комісії з управління культури Тернопільської облдержадміністрації: на даний час приміщення школи знаходиться в незадовільному стані, покрівля протікає, водостічні жолоби і труби відсутні, відмостки, благоустрою і твердого мощення проїздів немає, опади і стоки попадають під фундамент, тріщини в стінах, перекриття має прогини, підлога трухлява, відсутнє водопостачання та водовідведення, опалення не відповідає санітарним вимогам, туалет на дворі. Комісія рекомендувала Бучацькій райраді і райдержадміністрації пошукати інше відповідне приміщення або будівлю для розміщення школи.
Питання подальшої долі Бучацької дитячої художньої школи перебуває на контролі в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Громадської ради при облдержадміністрації, тому влада змушена вирішувати проблему.
Нещодавно депутати міської ради проголосували віддати під художню школу будівлю на вулиці Шкільній, де раніше була дитяча консультація. Але чи виділить райрада необхідні кошти для проведення необхідних ремонтних робіт – під знаком питання, бо в її очільника В.Фреяка кошти, як завжди, є лише на різні забаганки, а за дітей він дбає тільки на словах та більше про власних, тому невідомо чи й далі попиватимуть запашну заграничну кавусю з імпортної кавової машини, придбаної «вельможними панами» для власних потреб за майже десяток тисяч гривень, чи таки щось вділять з панського стола на потреби діткам, яких вони так «щиро люблять». Попереду у начальства «пляжний сезон» і за відпочинковими турботами в звичних для них Іспаніях, Єгиптах і Туреччинах вони можуть забути про проблеми Бучацької художньої школи, тому питання школи для громади далеко не риторичне.
Понад 13 років закладом керує Леонід Веселовський, який отримує немалу зарплату понад 9 тисяч грн. щомісячно, але за роки свого правління палець об палець не вдарив, як адміністратор і довів до такого плачевного стану. Чи здатен одіозний безвідповідальний директор, не господарник, порушник трудового законодавства, який не спромігся навіть змінити з 2012 року вивіску на школі, забезпечити відкриття школи в новому приміщенні до вересня цього року, залишається відкритим питанням.
Чому мовчить керівництво відділу культури і райради при такій ситуації, чому покриває горе-директора? Невже в Бучачі немає відповідальної професійної порядної людини, яка б очолила дитячу художню школу і забезпечила її належне функціювання?
Доки громадськість буде за владу добиватися вирішення наболілих проблем громади?
Нащо нам такі бездарні «урядовці» з ради, на утримання яких з бюджету району щороку витрачається понад 3 мільйони грн., і які відкрито байдикують коштом громади, як блазні дурять нас і лише показушно піаряться на чому попало?
Робімо висновки самі, не будьмо байдужими і долучаймося до наведення порядку в районі, бо від нас насамперед залежить яким буде наш край. Не даймо ошукати себе дармоїдами, вимагаймо разом і контролюймо владу, щоб вона виконувала обіцяне і діяла ефективно. Від нашої згуртованості залежить наше сьогодення і майбутнє діток з Бучацької районної комунальної художньої школи, бо дорослі дяді із влади про них геть чисто забули.
Володимир Простий,
голова РГО «Бучацьке земляцтво»
Коментарі вимкнені.