Між церквою та містикою: кому і де роздають землю у Тернополі?

Фантастика, але люди в Тернополі навчилися читати думки одне одного, що пов’язані із земельними питаннями. Уявімо, сидите ви вдома, аналізуєте кадастрову карту, шукаєте вільну ділянку, на яку, згідно закону, можете претендувати, знаходите… А в той же час, поруч вашої омріяної землі вишукали собі по ділянці такої ж площі ще п’ятеро людей з різних куточків  Тернополя та області. Навіть заяви до мерії ви пишете в один день, – пише Терміново. Хіба ж це не містика?

 Шість на десять множиться

А тепер більш предметно. Йдеться про шість земельних ділянок на вул. Чернівецькій, площею 0,100 га кожна, які депутати Тернопільської міськради планують роздати одним рішенням сесії. Себто – «пакетом».

Перший етап  (дозвіл на розроблення проектів землеустрою) ці шість щасливчиків уже отримали на минулих засіданнях ради. За це проголосувало «за»  29 народних обранців. Залишається дочекатися на затвердження проектів – і земля розділена.

Для початку варто наголосити, що з досягненням 18-ти років кожен громадянин України може безкоштовно отримати п’ять ділянок землі. У цілому можна безкоштовно приватизувати 2,28 га. Так, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянинові не більше двох гектарів для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва – не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі, тож у селі можна одержати не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, а в місті – 0,1 га. Для дачного будівництва в законі передбачено не більше 0,1 га і для гаража – не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизувати можна кожен із видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім’ї.

Тому й виділення на сесії тернопільської міськради шести ділянок на будівництво житлових будинків – законне. Та є «але». Скористатися своїм правом на землю пересічному тернополянину здебільшого неможливо. Вам скажуть: «Ділянка уже зайнята», або «Є застороги, обмеження» тощо. Загалом – знайдуть безліч виправдань, щоб відвадити від пошуків землі.

Та декому щастить більше! І навіть якщо ви не маєте «Картки тернополянина», але натомість володієте зв’язками, то є усі шанси отримати пристойну ділянку навіть в «березовому гаї».

Так, вірно. Землю, на яку претендують шість осіб на вул. Чернівецькій – це територія густо засаджена зеленими насадженнями. Вона виступає своєрідною межею між житловими будинками та загазованою об’їзною.  Минулого року тут, у гаєві, мерія віддала 0,22 га землі Тернопільській Єпархії УАПЦ на будівництво “Хресної дороги”. При тому, що за управлінням єпархії згаданої конфесії раніше закріпили 1 га земельної ділянки на тій же вулиці, поруч.

Заяви – в один день!

З церквою все зрозуміло. Для неї і дерева різати не гріх. А хто ж ці шість  щасливчиків без ряси? Нам вдалося отримати перелік осіб та схему, на якій видно, де саме планують будуватися ці люди.

  

Ващук Галина – це яскравий приклад того, що міська рада може і без «Картки тернополянина» дати клаптик землі. Адже пані Галина – прописана в селі Шутроминці, Заліщицького району.

Інші п’ять претендентів – тернополяни. Та вочевидь непересічні. Приміром, серед них є Озерянський Богдан Петрович. Чоловік з такими ж ініціалами працює не будь-де, а в улюбленому комунальному підприємстві Сергія Надала – «Тернопільбудінвестзамовнику»  інженером з технічного нагляду.

Нагадаємо, що саме це КП найчастіше фігурує у  скандалах, що пов’язані із земельними забудовами (інвестиційними угодами). З останнього – будівництву в парку Національного відродження.

Щоправда в телефонній розмові директор КП «Тернопільбудінвестзамовник» Роман Кришталовський запевнив нас, що такого працівника в комунальному підприємстві немає.

  • Він у нас не працює. Лише наймаємо по договору, як фізичну-особу підприємця. Надає послуги,- сказав Роман Кришталовський.

Про те, що йдеться про одного і того ж Озерянського ми можемо стверджувати, опираючись на документи, що додавалися до заяви на землю, які містять персональні дані (місце проживання). Вони збігаються з тими, що пан Богдан вказує як учасник тендерних торгів. Або ж це також неймовірний збіг?

Також серед претендентів на ділянку є Надія Береза. Жінка, з такими ж ініціалами працює в одному з місцевих університетів, під крилом скандального екс-прокурора Тернополя.

Не виключаємо, що це лише збіг. Та всі шість претендентів на землю живуть у різних куточках міста та області. Відповідно виникає логічне питання: як вони могли передбачити та одночасно звернутися в раду по землю, однакової площі по сусідству?

  

Ось, приміром заяви Богдана Озерянського, Віктора Пішко та Надії Берези надійшли до ради в один день – 27 січня 2018 року. Збіг?

Ми намагалися запитати про це у начальника земельного відділу Віктора Кібляра, проте чиновник ігнорує телефонні дзвінки, а прес-служба мерії «годує» смс-повідомленнями: «Вибачте, не можу розмовляти».

Різні комісії – різні рішення

 Цікаво, що до голосування в сесійній залі цих ділянок мого взагалі не дійти. Адже депутати земельної комісія ТМР більшістю голосів взагалі зняли це питання з порядку денного.

Голова земельної комісії Андрій Шкула теж не знає, за якими принципом ці шестеро претендентів на землю потрапили в одне рішення.

  • Підготовкою більшості проектів рішень на розгляд сесії займаються не депутати чи комісії, а виконавчі органи ради. Так прописано в законі. Якщо говорити про земельні питання то, вочевидь, в один проект рішення групують ділянки, які заявники беруть під одне призначення та ті, що географічно поряд. Таким принципом розглядають на сесії, до прикладу, ділянки учасникам АТО чи гаражі в кооперативах. Щодо рішення, про яке ви запитуєте, то як голова комісії сказати багато не зможу: ми зняли це питання з порядку денного і взагалі не розглядали аби відкласти його винесення на сесію. Хотіли детально вивчити, виїхати на місце, познайомитись з заявами та заявниками,- каже Андрій Шкула.

Мабуть, краще орієнтується в цьому питанні комісія з питань архітектури, яка, на відміну від земельної, погодила проект рішення, чим допустила його появу на сесію.

Станом на сьогодні – це рішення чекає на друге позитивне голосування депутатів – затвердження проектів землеустрою.

Від себе додамо хіба, що на місці депутатів, запросили б до сесійної зали усі шість претендентів на землю. Не виключаємо, що їх «телепатичні здібності» – це ніщо інше, як завідома продуманий сценарій кількох режисерів…

Коментарі вимкнені.