На чашках тернополянки Божени Робулової “живуть” звірята – ведмеді, панди, леви, зайці
Дівчина вже понад півроку виготовляє різноманітні декоративні чашки із глини. Починала тернополянка із різноманітних глиняних фігурок, які виробляє близько сім років, – пишуть Тернополяни.
— Окрім оригінальних фігурок, чашок, я також роблю своїми руками і «смачні ложечки і виделики» – цікавий декор, який прикріплюю на верхню частину слолового приладдя. Із полімерною глиною мені дуже легко працювати. Під час праці над витворами отримую багато релаксу, натхнення, полюбляю креативити. Оскільки із глиною працюю роки, то у роботі не виникає жодних труднощів. Для того, аби мій виріб вийшов вдало, потрібно брати для ліплення лише свіжу глину. Із ламкого, пересохлого матеріалу важче щось ліпити, до того ж виріб може вийти не таким ідеальним, якби того хотілося, — розповіла пані Божена.
Умілиця наголосила, що окрім полімерної глини, у роботі над декором їй потрібна також різноманітна фурнітура – металічні частинки, ґудзички, скляні очі, а також епоксидний клей, лаки.
— Якщо брати до уваги чашку, то щоб її виготовити, потрібно пройти декілька етапів. Спочатку продумую ескіз майбутнього виробу. Потім підбираю кольори глини, з якої зроблю основу чашки та декоративні елементи. Далі розминаю глину та ліплю з неї елементи. Коли моя задумка буде повністю зліплена, ставлю її у ще не нагріту духовку та вмикаю температурний режим 130 градусів. Запікати виріб потрібно 20 хвилин. Потім вимикаю духовку і виймаю свій витвір лише тоді, коли місце для запікання повністю охолоне, — поділилася Божена Робулова.
Умілиця підмітила, що створення виробів із полімерної глини – дещо витратне заняття, адже вартість одного шматка глини в інтернет-магазинах коливається від 60 гривень.
Коментарі вимкнені.