Що робили польські школярі у Тернополі

Польські школярі вивчають рецепти українських страв. Борщ, галушки та вареники – запах цих «смаколиків» заполонив Тернопільську Українську гімназію імені Івана Франка. У навчальному закладі місцеві учні та вчителі презентували для європейських сусідів наш національний побут та розповіли про особливості української кухні, – повідомляє ІНТБ.

Галина Гудима, учениця 10 класу Тернопільської Української гімназії ім. Івана Франка: «Сьогодні ми поляків ознайомимо з нашою кухнею – які в нас є страви. Про наші українські традиції теж їм трошки розкажемо, щоб вони орієнтувались, де вони є, і чого вони сюди приїхали».

Кшистоф, учень гімназії №10 ім. Яна Кохановського (м. Хожув): «Найбільше мені посмакували вареники з картоплею. Також сподобався тернопільський ринок».

Ознайомитися з українськими традиціями приїхало в Тернопіль двадцять школярів із міста Хожув. Окрім смакування вареників, підлітки гуляють містом, вивчають історію та їздять на екскурсії до Збаража та Кременця, бо саме ці старовині міста пов’язують нас та поляків спільною історією.

Оксана Вардецька, вчитель польської мови Тернопільської Української гімназії ім. Івана Франка: «Кожен день у нас насичений, програма розписана. Буквально вчора ми їздили з екскурсією в міста Кременець і Збараж. Це – спільна історія, і це все для них є дуже захопливим».

Кароліна, учениця гімназії №10 ім. Яна Кохановського (м. Хожув): «Тернопіль зовсім не подібний на Хожув. Найбільше мені сподобались невеличкі вулички».

Загалом програма обміну тернопільськими та польськими учнями вже працює кілька років. Українська гімназія імені Івана Франка підписала контракт з освітнім закладом у місті Хожув. Місцеві школярі вже два рази їздили на ознайомлення до європейської країни. Іноземні сусіди також не відмовляються від візитів у наше місто. Делегація приїхала в Тернопіль втретє.

Марія Йоланта Халга, директор гімназії №10 ім. Яна Кохановського (м. Хожув): «Міста Тернопіль і Хожув співпрацюють, тому виникла така співпрацювати і навчальним закладам. Окрім того, ми ще співпрацюємо з навчальними закладами Угорщини і Франції».

Упродовж тижня, саме у період осінніх канікул, польські школярі розважаються та подорожують Тернопільщиною. Труднощів у спілкуванні, кажуть, не відчувають, адже слов’янські мови дуже схожі. Та у випадку непорозуміння автоматично переходять на інтернаціональну – англійську мову.

 

Коментарі вимкнені.