Прокурори нашуміли в “білому домі”
Відтоді, як набрав чинності закон «Про запобігання і протидію корупції» (липень поточного року) прокуратурою міста було складено 7 адміністративних протоколів про скоєння корупційних правопорушень.
У «поле зору» працівників прокуратури потрапили лікарі, працівники суду. та, зокрема, начальника одного з управлінь ОДА.
«Знаючи, що державним службовцям забороняється входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, він залишився засновником ПП «Консалтингова науково-виробнича компанія «Консалт Інвест», — розповів прокурор Тернополя Сергій Банах. — Порушуючи обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, начальник одного з управлінь ОДА скоїв адміністративне корупційне правопорушення. Суд призначив йому покарання — 1700 гривень штрафу».
Кримінальна справа була порушена й за фактом зловживання владою службовими особами ДПІ в одному з районів та ДПА у Тернопільській області. Встановлено, що податківці, під час перевірки документів не виявили порушень, які повинні були б виявити. У результаті цього з бюджету було відшкодовано зайвих понад півмільйона гривень.
«Умисно діючи в інтересах одного з українсько-польських підприємств, податківці підтвердили відображене у декларації цього підприємства бюджетне відшкодування на суму 545 тисяч гривень за жовтень 2009 року, — повідомляє Сергій Банах. — При цьому знаючи, що ввезене на умовах оперативного лізингу імпортне обладнання, задеклароване у документах не як придбане, а лиш отримане у користування. Відтак сума податку на додану вартість, сплачена при його ввезенні, до податкового кредиту не відноситься».
Також перевіркою, проведеною прокуратурою міста, встановлено, що службові особи КП “Адміністративно-технічна інспекція” Тернопільської міської ради, зловживали своїм службовим становищем та діяли всупереч інтересам служби. Впродовж 2009-2010 років вони залучили до ведення бухгалтерського обліку по підприємству фізичну особу М., уклавши з нею угоду про надання консультацій. Тим часом у робочому штаті вже працював головний бухгалтер, в обов’язки якого входило ведення бухгалтерського обліку, складання бухгалтерської та податкової звітності тощо.
На підставі підписаних актів виконаних робіт, впродовж 2009 року на розрахунковий рахунок фізичної особи М. підприємство перерахувало кошти на суму 35 500 гривень, а впродовж 2010 року — 57 650 гривень. Стосовно службових осіб КП “Адміністративно-технічна інспекція” Тернопільської міської ради порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду місцевому бюджету.
До речі, порушення були виявлені у діяльності ще одного підрозділу міської ради, зазначає прокурор Тернополя. Так, заступник начальника управління ЖКГ під час проведення ремонту ліфтів підписав документи, що не відповідали дійсності. Робота була виконана не у повному об’ємі. Замість капітальної заміни ліфтів, був проведений лише поточний ремонт. І вартість робіт була завищена на суму близько 150 тисяч гривень. Кримінальна справа вже скерована до суду.
Марія Нестерук
Коментарі вимкнені.