На Харківщині з нового навчального року відновлюється навчання у школах

У Харківській області в разі належної безпекової ситуації з 1 вересня 2024 року будуть відновлювати шкільне навчання у певних громадах і районах

На Харківщині офлайн-навчання в загальноосвітніх навчальних закладах Лозівського і Красноградського районів планують відновити з 1 вересня 2024 року.

Про це в коментарі кореспондентові «Думки» сказав начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, із 24 лютого 2022 року в Харківській області все навчання переведене на очний режим. На сьогодні триває реалізація низки проектів із облаштування укриттів у школах Красноградського та Лозівського районів Харківської області. Після завершення цих робіт школи будуть готові відновити навчання. Ці два райони обрали для відновлення офлайн-навчання тому, що вони знаходяться на найбільшій відстані від лінії фронту та від кордону з країною-агресором – у південно-західній частині регіону.

Синєгубов зазначив, що облаштування укриттів у школах буде відбуватися за рахунок Державного бюджету, обласного бюджету, бюджетів громад, а також за підтримки міжнародних донорів. У цілому Кабінет міністрів України, за словами начальника Харківської ОВА, у 2024 році виділить Харківській області на ці цілі чи не найбільше коштів із решти регіонів України.

“Зараз буде фіналізована сума. Після цього ми будемо аналізувати всі ті додаткові джерела фінансування від міжнародних партнерів. Те, чого не буде вистачати для виконання завдання мінімум, буде ще до фінансовано Кабміном. Ми очікуємо, що Харківська область цього року має отримати найбільше або буде однією з регіонів, які отримають найбільше, саме на укриття, саме на безпечне освітнє середовище. Ми плануємо, і про це ми вже доповідали президенту, запустити з 1 вересня два райони у школах», – сказав Синєгубов.

Він зауважив, що за фінансування Фонду Говарда Баффета в Лозівському районі найближчими днями розпочинається будівництво нової фабрики-кухні. Ця фабрика-кухня буде забезпечувати якісним харчуванням дітей, котрі перейдуть на навчання офлайн.

Синєгубов повідомив, що в тільки в Лозівському районі Харківської області до нового навчального року мають підготувати 43 школи – це рівно половина від загальної кількості загальноосвітніх навчальних закладів у цьому районі. «Особливо Лозівський район, де буде будуватися фабрика-кухня. Там 43 навчальні заклади ми маємо підготувати до офлайн навчання. Це рівно половина від усіх навчальних закладів цього району”, – сказав начальник ОВА.

У свою чергу 6 березня під час пресконференції директорка Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Ольга Безпалова сказала, що відкриття шкіл у Лозівському та Красноградському районах буде залежати від без пекової ситуації станом на 1 вересня 2024 року. Крім цього, діти в цих школах будуть займатися у 2 зміни, оскільки не всі заклади мату мить укриття, що відповідають будівельним нормам. Дітей із сусідніх населених пунктів будуть доставляти шкільними автобусами, які також закуплять за кошти державного бюджету і за фінансування міжнародних донорів.

Коментарі вимкнені.