Особливості виробництва пива стаут: цікаві факти

Стаут – це пиво з насиченим смаком і бархатистою текстурою, яке входить до найпопулярніших слабоалкогольних напоїв. У статті ми розповімо про особливості виробництва та головні різновиди сучасного стауту.

Що таке стаут і як він готується

Це темний ель верхового бродіння, який має темний колір, що впізнається, і складний смаковий профіль, в якому відчуваються нотки карамелі, шоколаду, кави. У продажу є пиво Stout різних стилів – сухе, солодке чи молочне, вівсяне, імперське. Процес виробництва стауту починається з вибору певної комбінації солодового ячменю, хмелю, води та дріжджів. Вирішальне значення має вибір солоду, оскільки він впливає на колір і смак готового напою. Для створення стауту ячмінні зерна пророщуються, після чого отриманий солод обсмажується, подрібнюється і поєднується з гарячою водою для отримання сусла.

Готове сусло кип’ятиться, після чого до нього додається хміль, що надає майбутньому пиву характерну гіркувату нотку, аромат і смак. Час додавання хмелю впливає на характеристики готового стауту — у продажу є різновиди як із помітною хмелевою гіркотою, так і практично без неї, із солодовою насолодою. Після кип’ятіння сусла його охолоджують і переливають у спеціальну ємність. Туди ж додають дріжджі для активізації процесу бродіння — вони перетворять вміст цукру в спирт і вуглекислий газ, що містяться в суслі цукру.

В результаті виходить молоде пиво, якому потрібен період дозрівання чи відпочинку протягом кількох тижнів, рідше – місяців. Коли напій набуває необхідного насиченого смаку і яскравого аромату, його розливають по пляшках, банкам або кегам. Часто пиво піддається пастеризації чи фільтрації збільшення терміну зберігання.

Головні різновиди стауту

Пивоварні пропонують стаут у різних стилях, але до найпопулярніших входять чотири:

  1. Сухий чи ірландський. Це пиво з яскравими відтінками шоколаду та кави. Найвідоміший приклад такого стилю – Guinness Draught.
  2. Солодкий чи молочний. Готується з додаванням лактозного цукру, який надає готовому напою особливої насолоди з відтінками молочного шоколаду та карамелі. Досить рідкісний різновид, але його можна знайти в маркеті алкогольних штук Маудау.
  3. Вівсяний. Такий стаут роблять із додаванням вівса, кількість якого не перевищує 30%. Цікаво, що його наявність забезпечує алкоголю особливу гладкість та кремовість смаку.
  4. Імперський. Це найбільш міцний різновид стауту, в якому відчуваються характерна гіркуватість, легкий фруктовий присмак і смажений солод.

Як закуски до стауту підходять різноманітні сири (тверді та м’які), горіхи, ковбасні вироби, гіркий шоколад та інші продукти з досить яскравими смаками, які підкреслюють оригінальний профіль алкогольного напою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *