Рідкий шовк для різних типів волосся: що потрібно знати?
Зараз виробники косметичних засобів пропонують чимало продуктів для догляду за пасмами, і одним з найбільш дієвих вважається рідкий шовк для волосся. Так називається сироватка, основним компонентом котрої виступає натуральний шовк. Крім нього, до складу входять також додаткові інгредієнти – протеїни, олії, вітаміни, кератин тощо. Засіб відрізняється легкою текстурою, простим застосуванням, адже його не треба змивати. Сироватку використовують під час салонних та домашніх доглядових процедур. Детальніше про рідкий шовк та його призначення – далі у статті.
Навіщо потрібен рідкий шовк та для якого волосся він підходить?
Основне призначення рідкого шовку – відновлення структури волосся, забезпечення його краси, здоров’я, сили та блиску. Фахівці радять обов’язково включити такий продукт до регулярної доглядової програми у наступних випадках:
- часте сушіння волосся феном, використання плойки, тобто термічний вплив;
- наявність посічених кінчиків, ламкість волосся;
- регулярне перебування під сонцем, наприклад, у відпустці на морському узбережжі, часті прогулянки влітку;
- нездоровий вигляд пасм, тьмяність, втрата блиску;
- посилене випадіння;
- регулярне фарбування, висвітлення, хімічний вплив, наприклад, змивання фарби або завивка, тощо.
Отже, перш за все, рідкий шовк призначений для пошкодженого волосся – у такому випадку він діє як потужний відновлювальний засіб, що вирішує комплекс проблем, запобігає появі нових та робить пасма здоровими і сильними.
Проте це не значить, що рідкий шовк не підходить для нормального та порівняно здорового волосся. Якщо помітних проблем не має, такий засіб стане гарним додатковим доглядом та ефективною профілактикою різноманітних пошкоджень.
Як вибрати рідкий шовк?
Ми вже зазначали, що основним компонентом виступає саме шовк у рідкій формі. Щоб зробити правильний вибір, варто звернути увагу на додаткові складові – саме на них орієнтуйтеся під час замовлення сироватки для свого волосся. Наведемо кілька прикладів таких інгредієнтів та підкажемо, у яких випадках вони будуть ефективними:
- Рослинні протеїни (зародків пшениці, сої тощо) – працюють на клітинному рівні, забезпечуючи глибоке зволоження та відновлення. Засоби з ними рекомендовані для сильно пошкодженого, сухого, ламкого волосся, наприклад, після агресивного впливу.
- Кератин – натуральний компонент покликаний потовщувати та зміцнювати, дарувати об’єм без побічного ефекту обтяження. Так як кератин – це природна складова волосся, він заповнює лусочки, тим самим роблячи пасма м’якими, гладкими, без зайвої пухнастості, а ще знімає статичну напругу, чим полегшує укладку. Рідкий шовк з кератином – must have для тонкого волосся, коли складно зробити зачіску через пухнастість, а також за відсутності об’єму.
- Рослинні олії, наприклад, жожоба – покликані пом’якшувати, живити та дарувати природний блиск. Крім того, натуральні олії роблять пасма гладкими, виступають гарною профілактикою посіченим кінчикам, тому засоби з ними у складі підходять незалежно від типу та стану волосся, вони універсальні.
Застосування рідкого шовку просте: кілька крапель косметики нанесіть на долоні та рівномірно розподіліть по всій довжині, не чіпаючи шкіру голови та приділяючи особливу увагу кінчикам. Змивати сироватку не потрібно, після її використання можна одразу робити зачіску, а краще наносити її на вологі пасма. Зазначимо, що бажаного ефекту можна досягти лише за умови використання якісних професійних сироваток – у них перевірений склад та доведена дієвість.