Чому прорвало каналізаційну трубу на території призначеній для церкви
Під час ведення будівельних робіт по спорудженню церкви, що на вулиці Чернівецькій у Тернополі, будівельники пошкодили частину напірного каналізаційного колектора. Як наслідок — із пробитого отвору каналізаційної труби почали витікати нечистоти.
«Місце будівництва попередньо було погоджене, — коментує дану ситуацію директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. — У зоні будівництва проходив водопровід, тож його забудівники завчасно перенесли.
А що стосується каналізації, по всіх виконавчих схемах та наявних картах вона мала б проходити на значно більшій відстані збоку від будівельного майданчика. Про те, що вона розташована саме на ньому не знав ніхто: ані будівельники, ані ми, працівники водоканалу.
Щоб уточнити, де точно проходить каналізаційна мережа, будівельники зробили поперечне прокопування грунту на глибині до п’яти метрів. Поперечний зсув робітники здійснили на досить близькій відстані до труби, однак її так і не побачили. Відтак будівельники почали поступово бурити місце під сваї (залізобетонні палі). І саме під час буріння з-під землі почали витікати каналізаційні стоки. Це каналізація, яка проходить від камери «А», що на вулиці Довженка, до каналізаційно-очисних споруд і відводить нечистоти приблизно половини території міста».
Зупинити потік стоків по цій трубі КП «Тернопільводоканал» немає технічної можливості. Але на щастя, пошкоджена була металічна труба. Тож працівники водоканалу ще у день аварії на місці пошкодження забили тимчасову «глушку» та припинили витік каналізаційних стоків, а сьогодні вранці виконали зварювальні роботи. Відтак пошкодження повністю ліквідували. Якщо б постраждала труба була залізобетонною, працівники водоканалу змушені були б ремонтувати її ще невідомо скільки часу.
«Звинувачувати у даній ситуації будівельників зовсім не коректно, — наголошує Володимир Кузьма. — Недолік, у першу чергу, допустила організація, що здійснювала прокладання труб ще десятки років тому. Адже виконавча документація повинна була чітко вказувати місце проходження мережі. Однак на карті, якою ми оперуємо, мережа проходить у зовсім іншому місці, а не там, де велася будова. Відповідно, подальше спорудження церкви тепер вже стоїть під питанням».
На жаль, випадки того, що будівельники прокладали мережі не в повній відповідності до проектної документації, — не поодинокі. Працівники «Тернопільводоканалу» вже не перший рік проводять інвентаризацію мереж. Та оскільки всі комунікації проходять під землею, то не в усіх випадах є технічна можливість визначити точне місце проходження мереж.
Ольга Павленко, Погляд
Коментарі вимкнені.