Дерева у Тернополі на Дружбі зрізають законно, кажуть у церкві

17 січня у Тернополі на Дружбі шуміли бензопилки. Це на території церкви святих Володимира і Ольги, що на вул.Пилипа Орлика, зрізали берези. Тернополяни, котрі стали свідками даного факту, стривожилися і почали бити на сполох… у соціальних мережах. Вони просили допомоги, щоб  припинити «знущання з природи і людей, яким вона дорога».

Ще 17 січня увечері в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради «Погляд» запевнили, що на місце виїхала державна екологічна Інспекція в Тернопільській області. 18 січня зранку тут повідомили, що інспекція зафіксувала факт вирубки дерев на вул.Пилипа Орлика. Але ще потрібен час для остаточних з’ясувань. Стривожені тернополяни хвилювалися, що «полягло» уже зо два десятка беріз, а роботи з вирубки тривають. Вони скептично заявляли, що «…Ми дорослі люди і все розуміємо саме так, як воно є, а не так, як нам потім будуть пояснювати!..», натякаючи, що поки управління ЖКГ вияснить ситуацію, то буде уже пізно.

Ми звернулися до пароха церкви святих Володимира і Ольги, о.Романа Цюпки. Він пояснив, що дозвіл на зрізання зелених насаджень у церкви є і впорядкування цієї території відбувається згідно генеральних планів забудови міста та ділянки парафії. Дозвіл на початок підготовчих робіт церква отримала в інспекції держархбудконтролю ще 10 січня 2013 року. Цей дозвіл отримано згідно генерального плану забудови Тернополя і згідно генерального плану забудови ділянки, які погоджені у міській раді та всіх відповідних службах.

–       28 липня цього року виповнюється 1025 років хрещення русі св.Володимиром, і ми плануємо освячувати храм, – каже о.Роман Цюпка. – Тому вся територія має бути приведена у відповідність до генерального плану. Згідно генплану забудови ділянки, яка належить парафії, ми посадимо тут 70 сріблястих ялин та 70 туй. Наявність документів у нас перевірила екологічна інспекція. Всі підготовчі роботи, що ведуться на території ділянки – згідно чинного законодавства.

В управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міської ради повідомили «Погляду», що державна екологічна Інспекція в Тернопільській області виявила факт зрізання дерев на вул.Пилипа Орлика, перевірила дозволи, та зобов’язала представників релігійної громади парафії святих Володимира і Ольги додатково пред’явити проектно-документацію для з’ясування таких деталей, як: чи зрізалися дерева чітко в межах власності парафії, тощо.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.