Нардеп Михайло Головко ініціює зміни до законодавства, які покликані зберегти професійно-технічну освіту
Коли в часи Другої світової війни Прем’єр-міністру Великобританії Вінстону Черчиллю запропонували збільшити видатки на армію за рахунок освіти і культури, він запитав: «А навіщо тоді ми воюємо?» Ось так лаконічно відомий політик та державний діяч визначив роль освіти і культури в житті будь-якого народу.
Українські політики теж часто цитують Черчилля, але вочевидь, не задуміючись над змістом сказаних слів. Стаття 27 Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачає, що із 1 січня поточного року професійно-технічні та інші навчальні заклади, які готують робітничі кадри, фінансуватимуться із місцевих бюджетів. Народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко вважає, що такі нововведення знищать робітничі професії.
«При передачі фінансування професійно–технічних навчальних закладів на місцеві бюджети фактично було порушено норми Конституції України. Адже у більшості місцевих бюджетів недостатньо коштів для повноцінного утримання навчальних закладів, а якщо відповідні кошти й виділяються, то їх вистачає лише на декілька місяців поточного року», – зауважив Михайло Головко.
Так, відповідно до бюджету Тернопільської області на 2016 рік на утримання професійно–технічних навчальних закладів області виділено 190 млн. 733 тис. 300 грн., що забезпечує фінансування лише на 6 місяців, при реальній потребі близько 400 мільйонів гривень.
«Зазначені обставини призведуть до руйнування системи професійно–технічної освіти в Україні і браку в майбутньому необхідних робітничих кадрів при недостачі яких, або недостатній їх кваліфікації, неможливе зростання економіки та суттєве підвищення рівня життя громадян України», – продовжує депутат.
Саме тому Михайло Головко ініціював проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо часткового фінансування професійно – технічних навчальних закладів за рахунок Державного бюджету України)». Де йдеться про розподіл фінансування професійно–технічних закладів освіти між місцевими бюджетами та Державним бюджетом України.
«Додаткових витрат з Державного бюджету України на момент внесення законопроект не потребує. Однак прийняття зазначеного законопроекту сприятиме розподіленню фінансування професійно–технічних закладів освіти між місцевими бюджетами та Державним бюджетом України», – підсумовує народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Коментарі вимкнені.