Невдовзі у Тернополі дерева бачитимемо лише намальованими на стінах

Фото Тернопільська липа

«У Тернополі масово знищують зелені насадження», – такі заголовки нерідко можна побачити у засобах масової інформації. А все тому, що містян не завжди інформують про те, що та чому відбувається, з яких причин комунальні служби зрізають дерева. А це провокує суперечки та конфлікти. Такі випадки непоодинокі, каже член громадської ради з питань екології та ЖКГ міської ради Валерій Лазарюк. За його словами, при укладанні генерального плану думка екологів щодо збереження зелених насаджень не завжди враховувалася.
Уже багато років існує поняття екологічної мережі в містах, де враховується, як мають висаджуватися рослини. Але на це ніхто не зважав, каже пан Лазарюк, і вже 10 років поспіль місто почало втрачати зелені насадження. Одні почали вирубувати через старість, інші – через забудови. І як результат, Тернопіль, який займав третє місце в колишньому Радянському Союзі за озелененням, опинився сьогодні на 20-х-30-х місцях в Україні. Якщо місто раніше потопало у зелені, то тепер цього немає, стверджує Валерій Лазарюк. «Я перебуваю часто в Європі, є багато концепцій розвитку міст, – розповідає член громадської ради. – Є міста, які розлягаються на кілька десятків кілометрів і будуються з широкими вулицями і зеленими насадженнями. А є такі, які будуються щільно – будинок в будинок. Великий письменник О’Генрі писав: «Потрібно намалювати дерево на стіні, аби озеленити цю вулицю».
На жаль, ми йдемо до такої ж ситуації і невдовзі дерева бачитимемо лише намальованими на стінах, стверджує пан Лазарюк. Важко сприймають вирубку дерев люди, які відбудовували Тернопіль, ті, хто висаджував ці зелені насадження.
На жаль, не зважають при вирубці на рідкісні та декоративні дерева, а також на небезпеку, каже Валерій Лазарюк. При такому масовому знищенні зелених насаджень, приміром на мікрорайоні Дружба, існує ймовірність сповзання ґрунту і споруд у річку Серет.

Прес-клуб

Коментарі вимкнені.