Сільгосп підприємство з Тернопільщини продали на Кіпр

 Тернопільські правоохоронці затримали керівника підприємства, який незаконно заволодів десятьма об’єктами соціальної власності.
В одному із сіл Теребовлянського району вісім років тому сільськогосподарське товариство власників земельних і майнових паїв визнали банкрутом. За рішенням Феміди було припинено повноваження органів управління колективного господарства та призначено ліквідатора. На майно висловили претензії три акціонерні товариства. Окрім цього, мали сплатити податки та внески у Пенсійний фонд. У такій фінансовій ситуації дії мали б бути послідовними – продати майно та розрахуватися із боргами, кажуть міліціонери. Але керівник збанкрутілого товариства через два роки вирішив зробити по-іншому, аби незаконно привласнити збудовані товариством об’єкти соціальної власності. У 2011-му службовець перепродав нерухоме майно компанії, зареєстрованій на Кіпрі.
Працівники обласного управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили фінансові махінації. Встановлено, що директор вдався до шахрайства, вигадавши фінансові претензії до збанкрутілого товариства. На розгляд виконавчого комітету сільської ради керівник подав недостовірну інформацію.
    Ніби-то для покриття надуманої кредиторської заборгованості службовцю вдалося передати на баланс іншого приватного аграрного підприємства основні засоби – будівлі пошти та бібліотеки, а також нафтобазу, склади, ремонтну майстерню, автогаражі, приміщення торгово-виробничого центру та інше майно, оцінене у більш як півмільйона гривень. Не потративши ні копійки, махінатор отримав право власності на сільську нерухомість.
У 2005 році в районному бюро технічної інвентаризації прийняли рішення про державну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості. Таким чином була створена ситуація, що у товариства-боржника не залишилося ніякого майна. Як наслідок, грошові вимоги кредиторів мусіли визнати погашеними.
Директор, зловживаючи повноваженнями, шахрайським способом заволодів об’єктами нерухомості соціальної сфери села. Як держава, так і громада зазнали чималих збитків. Минулого року фінансовий махінатор вдався легалізації майна, продавши його іншим власникам через юридичних осіб, зареєстрованих за кордоном.
Як повідомив начальник управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області, полковник міліції Анатолій Лупійчук, на початку січня цього року правоохоронці затримали керівника. За ознаками злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального кодексу України (364-1, ч. 2, 190, ч. 4, 209, ч.1, 366, ч.2) щодо директора приватного агропромислового підприємства порушено кримінальну справу. Розслідування проводить Теребовлянська районна прокуратура. Правоохоронці встановлюють інші факти фінансових зловживань керівника.

Коментарі вимкнені.