Тернопільські дитсадки стали заручниками непростої ситуації

Через невідповідність вимогам санепідслужба заборонила поставку у дошкільні навчальні заклади окремої молочної продукції. Підприємець-постачальник двічі змінював виробника, однак висновки працівників СЕС залишаються такими ж, – пише газета “Номер Один”.

Управління освіти та науки ТМР мало намір шукати постачальників на стороні й укладати угоди на одноразове постачання, однак виконавчий комітет такої пропозиції не підтримав.

На тендер не подали жодної заявки

7 вересня начальник управління освіти і науки ТМР Ольга Похиляк винесла на розгляд виконавчого комітету питання про можливість завозити суб’єктам підприємницької діяльності молочну продукцію у дошкільні навчальні заклади на основі угод на одноразове постачання. Справа в тому, що міська санепідслужба ввела заборону на завіз молочної продукції, а саме – сметани, у дошкільні навчальні заклади.

Наразі поставкою молочної продукції у дитсадки міста займається «Торговий дім  «Універсальний». Ще у квітні підприємство виграло тендер у частині постачання молочної продукції у дошкільні заклади міста. Наступний тендер мав відбутися 30 серпня 2011 року, однак для участі у торгах не було подано жодної пропозиції. У результаті, відповідно до процедури відкритих торгів, тендер визнано як такий, що не відбувся. На прохання міського керівництва підприємець продовжував завозити молочну продукцію у дитячі садки до проведення нового тендеру, який має відбутися 27 вересня. Натомість, за словами Ольги Похиляк, наприкінці минулого місяця підприємство в усній формі відмовилось від поставок. У зв’язку з цим управління освіти хотіло  розпочати пошук інших постачальників, які б могли працювати на основі договорів на одноразове постачання, пояснює пані Похиляк.

Виконавчий комітет не схвалив пропозицій начальника управління освіти. За словами заступника міського голови Вікторії Остапчук, такі дії суперечать законодавству.

– Перед тим, як укладати нові договори на постачання молочної продукції у дошкільні навчальні заклади, потрібно розірвати договір із попереднім постачальником. Для цього потрібно, аби він надіслав офіційного листа про відмову від постачання. У торги по даному лоту було допущено три учасники. Згідно з юридичними нормами, управління освіти мало б надати пропозиції наступному учаснику торгів за умови, що договір з попереднім учасником розірвано. Наразі офіційної підстави для розірвання договору з попереднім постачальником немає, – зазначила Вікторія Остапчук.

 

Коментарі вимкнені.