У Тернопіль до Сергія Мудрого заради креативних тату приїжджають з інших міст (фото)

Сергій Мудрий

Здається, що сьогодні татуювання є практично у всіх. Те, що раніше вважалося атрибутом моряків, злочинців і байкерів сьогодні є популярною прикрасою тіла для багатьох людей. І зараз татуюють не тільки якоря, черепа і лінкори, а й емблеми шкіл і коледжів, кельтські знаки та інші малюнки. За допомогою татуювань люди знайшли хороший спосіб виділити себе з натовпу та виразити свій внутрішній світ.
Тернополянин Сергій Мудрий робить тату уже 8 років. Навчився він цьому мистецтву сам. Спочатку виходило не досить добре і не якісно, тому й продовжив навчання в одній із столичних татустудій.
Перше тату зробив сам собі.
«Мені тяжко сказати скільки зараз на мені татуювань. Я їх не рахую, і з часом деякі малюнки об’єднуються, домальовуються. Для мене це вже стиль життя. Мені так подобається. Я відображаю яскраві подїї в моєму житті новим тату», – розповідає митець.
Згодом Сергій почав робити татуювання знайомим. Страшно не було, запевняє чоловік, але було як мінімум цікаво.
Як розповідає Сергій “Погляду”, він вважає, що багато часу потратив даремно. Через те, що робив, як ксерокс – каталожні, примітивні, банальні роботи. Перебив-обвів-готово, ніякого творчого розвитку.
“Лише за останній рік, почав остаточно відноситись до татуювання, як до мистецтва. Відмовився від простих робіт, від плагіату. Тепер більше часу присвячує малюванню ескізів, займаюся самокритикою – відчуваю творчий ріст», – ділиться емоціями Сергій.
Майстер робить тату на все життя. Тимчасові, тобто малюнки хною, глігер-тату, малювання ручками, фломастерами він не робить.
«Не роблю тату, такі як в когось – ієрогліфи, надписи маленькі всякі, трайбалів каталожних, “на пальцях”, звірьйо всяке найдене в неті (вовки, тигри, леви, скорпіони). Також в цей список попадають невеликі малюнки з купою дрібних деталей, які в результаті будуть виглядати брудно з відстані п’яти метрів. Гарне татуювання має бути чітким, мати великі деталі по співвідношенні до свого розміру».
Його творчий підхід до справи зробив своє – до Сергія почали приїжджати клієнти з інших міст, появилось більше цікавих замовлень.
Клієнти частіше почали просити зробити татуювання на смак та бачення майстра. З’явились пропозиції попрацювати в інших містах. Також серед клієнтів почали з’являтись майстри тату та й в загальному аудиторія Сергія стала цікавіша..
«Важко сказати, хто частіше звертається до мене – як по статі так і по віку. Зараз ця культура охопила досить багатьох», – каже майстер.
Натхнення для ідей Сергій черпає, переглядаючи роботи серйозних майстрів. А також зі всього, що бачить: малюнки, фотографії – у всьому можна найти щось цікаве. Навіть банальний візерунок на декоративному склі може послужити основою для тату.
Сергій не радить під час татуювання робити знеболювання.
«Я не анастезіолог – не роблю і нікому не раджу. Так як можливі різні алергічні реакції на знеболююче, навіть на місцеве. А також це не дуже добре може відбитись на якості тату. А терплячішими до болю, звичайно, є жінки».

Знайти Сергія Мудрого можна за адресою – вул. Злуки, 59, тату-студія “Бріколаж” або у соціальній мережі ТУТ

Спілкувалась Юзя Мельник

  

 

Коментарі вимкнені.