48 картин із шкіри – на виставці у Почаївському музеї

У Почаївському історико-художньому музеї відбулося знайомство із  творчістю Любові Осташевської. 48 картин із шкіри представила авторка робіт.

Картини із шкіри, які мають самостійні зміст та філософію створюють не так вже й багато митців. Відомі на Україні прізвища Артура Тиводира із Закарпаття, Тетяни та Олександра Соловей з Рівного, Олександри Дідович (Чернігів), Ангеліни Костяк з Тячева. І ось прізвище іншої майстрині  – Любов Осташевська. В Почаєві художниця більш відома за прізвищем батьків, знаних фотографів Тетяни та Івана Забусових.

З дитинства майстриня була дуже активною. Окрім того, що закінчила школу із золотою медаллю, займалась у музичній школі по класу баяна, займалась спортом – великий теніс, відвідувала заняття в дитячій художній  студії.

 Художньо та спортивно обдарована дівчина  своєю спеціальністю несподівано вибрала математику. Вступила до Львівського університету на фізико-математичний факультет. Але й в університеті Любов продовжувала займатися спортом, була редактором та художнім оформлювачем факультетської стінної газети, робила замальовки олівцем. Після закінчення університету працювала програмістом.

З 2006 року  Любов Осташевська в основному проживає в Почаєві. В 2011 році –  починає створювати картини зі шкіри.

Перша її робота носить символічну назву “Первісток”. З часом кількість робіт зростає. Виконувала вона їх спершу для домашнього вжитку. Рідше комусь в подарунок. Лише через сім років після початку творчості, колективу музею разом з донькою художниці Ольгою вдалося отримати згоду автора на проведення виставки.

 48 робіт від вишуканих квіткових композицій до філософських творів прикрасили виставкову  залу Почаївського музею. “Соняшники”, “Срібні маки”, “Мавпочка причепурилася”, “Ретро”.

Захоплення творами художниці висловили численні друзі, які завітали на творчий вечір. Були тут і спогади про дитячі роки, розповіді про душевну красу автора  і спогади про батьків. Майже дві години тривала зустріч і знайомство з мистецтвом.

Автор: Володимир Бондарчук

Фото: Почаївський історико-художній музей

Джерело: Кременець City

-1 thoughts on “48 картин із шкіри – на виставці у Почаївському музеї

  • 08:23 | 10.09.2018 о 08:23
    Permalink

    А я люблю на виолити смотреть, чтобы и купить сразу можно было. А картины в храме как то слишком старо уже.

Коментарі вимкнені.