Анатолій Гриценко: «Мобілізації не потрібно. Потрібна професійна контрактна армія!»

8 вересня лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зустрівся з представниками засобів масової інформації у Тернополі. Під час розмови з журналістами політик акцентував на беззмістовності мобілізаційного процесу, критикував анонсований Міністерством освіти України перехід на 12-річне навчання у школі. Неприйнятними Анатолій Гриценко вважає повернення скасованого у 2011 році обов’язкового техогляду приватного автотранспорту, продовження діяльності податкової міліції та участь України у Мінських угодах.

Інший принцип побудови сфери оборони

Як екс-міністр оборони, у Тернополі Анатолій Гриценко висловив свою позицію щодо процесу мобілізації в Україні: «Вважаю, мобілізації взагалі не потрібно, — переконаний Анатолій Степанович. — Нині за різними даними в Україну вторглися близько 40 тис. сепаратистів. Навіщо мобілізація? Ефективна оборонна і кадрова політика в армії, інших силових структурах, розумне використання наявних сил та засобів здатні вирішити проблему без «згрібання» непідготовлених людей, які можуть легко загинути». Позиція щодо цього питання партії «Громадянська позиція», яку висловив Анатолій Гриценко, – швидко прийняти рішення про перехід на інший принцип побудови сфери оборони. За словами політика, має бути створена суто професійна контрактна армія, яка буде значно ефективнішою і навіть дешевшою, ніж її нинішній зразок. По-друге, побудова територіальної оборони за ізраїльським, швейцарським або шведським принципами.

– Солдат – це професія, якою необхідно оволодівати впродовж певного часу, – сказав Анатолій Гриценко. – Аби в нас були справжні солдати, необхідно, щоб Президент прийняв відповідні рішення в межах своїх повноважень. Технологічно: треба виконати закон і прийняти дві програми: «Державна програма розвитку збройних сил» та «Державна програма розвитку озброєння і військової техніки», яких за півтора року після Майдану, на жаль, не з’явилося. Ми втратили 2014-ий, 2015-ий роки, і в бюджеті на 2016-ий рік знову не закладено коштів на розвиток армії, оскільки немає вказаних вище базових документів, – зазначив Анатолій Степанович.

…і особиста мотивація

Лідер партії «Громадянська позиція» вважає також категорично неприйнятним повернення скасованого у 2011 році обов’язкового техогляду приватного транспорту. «Не буду приховувати, тут є і особиста мотивація, – зізнався Анатолій Гриценко. – Скасування техогляду у відповідному зареєстрованому законопроекті вперше було ініційовано 2009 року мною, тоді народним депутатом. На жаль, «помаранчевий уряд» не сприйняв доцільність цього кроку, аргументуючи відмову тим, що це загрожує крахом системі державтоінспекції, звідси – збільшенню кількості безробітних та спорадичності випадків дорожньо-транспортних пригод. Насправді – бажання і далі тримати корупційну схему в сприятливих умовах». Анатолій Гриценко підкреслив свою позицію переконливим прикладом, що за останні чотири роки, відколи скасовано техогляд приватних авто, жодних негативних змін у цьому плані не відбулося. «Лише 3% у загальній структурі ДТП сталися через технічну несправність автотранспорту, решта 97% – куплені водійські права, перевищення швидкості, ганебні дороги, водіння у нетверезому стані тощо, – зазначив політик. – У корупційній схемі в рамках обов’язкового техогляду залучено 10 мільйонів українських водіїв, ціна питання – мінімум 100 мільйонів доларів щороку». За словами Анатолія Гриценка, водії самі могли у цьому переконатися на власному досвіді, адже насправді мало хто проходив той техогляд, просто купували відповідний документ. І навіть тим, хто проходив, ніхто не давав гарантії, що машина буде справною впродовж двох років. «Нам зараз розказують, начебто техогляд – це вимога Євросоюзу, який тут насправді ні до чого, – зазначив пан Анатолій. – Відповідальність за технічний стан авто несе тільки його власник. Все. Переконаний, автомобільна спільнота України не повинна допустити повернення цієї нісенітниці – обов’язкового техогляду приватного транспорту».

«Ні» – 12-річному навчанню в школі

Ще одна ініціатива діючого уряду, з якою не згідний Анатолій Гриценко, – діти, які підуть до школи в 2016 році, мають навчатись 12 років. «Немає сенсу тримати у школі часто вже одружених молодих людей до 19 років, – переконаний політик. – Однак, реформа середньої школи вкрай потрібна. Я сам вчився у десятирічній школі, яку закінчив з медаллю, згодом без жодних комплексів успішно вчився у Нідерландах і США. Мої четверо дітей теж пройшли навчання у школі, тож я добре знаю зміст освіти. На жаль, у нинішній інноваційній ері рівень підготовки у навчальних закладах країни низький». Вихід Анатолій Гриценко вбачає у вилученні зі шкільної програми «наекспериментованого скороспілого непотребу». Натомість головні завдання реформи освіти, за словами політика, – це акцент на основних інструментах формування світогляду молоді, на технічному оснащенні шкіл, особливо сільських, гідній оплаті праці вчителів та їх серйозній післядипломній освіті.

«Податкова міліція – символ корупції»

Окремий момент, якого вимагають у політичній партії «Громадянська позиція», – ліквідація податкової міліції – символу корупції, який «мордує» бізнес, споживає 1,5 млрд. грн. з держбюджету, уособлює 10 тис. осіб зі зброєю.

– Податкова міліція – дітище Азарова – абсолютно непотрібна структура, –  зазначив під час прес-конференції у Тернополі Анатолій Гриценко. – Вона має бути утилізована, а далі – очищення всіх репресивних державних органів від функцій, які стримують ведення бізнесу в Україні.

«Мінські угоди розривають Україну натроє»

За словами Анатолія Гриценка, Мінські угоди не забезпечать Україні перемир’я, стійкого миру та безпеки, а навпаки розривають її на три частини – Крим (про який немає жодної згадки у Мінських угодах), окупована нині Путіним територія Сходу (у статусі фактично двох республік), третя – нині вільна частина України (яка в рамках Мінських домовленостей зобов’язується платити сепаратистам без обмеження в часі, амністувати злочинців без жодного покарання). «І дуже добре, що ці домовленості у Мінську не виконувалися з першого дня підписання ні Росією, ні терористами, – сказав Анатолій Гриценко. – Україні потрібно шукати інший формат переговорів за участю США, всього Європейського союзу».

Ірена Кропива.

Фото надані “Громадянською позицією”.

Коментарі вимкнені.