Через байдужість, життя деяких тернополян стає нестерпним
В Україні триває епідемія туберкульозу. І хоч в нашій області ситуація не така плачевна, аніж на Сході та Півдні України, все ж недуга щодня робить чиєсь життя нестерпним.
За вісім місяців 2012 року в області взято на облік 404 хворих проти 394 за відповідний період 2011 року. До того ж збільшилась кількість хворих діток. На сьогодні їх налічується вісім та 12 підлітків. Найвищу захворюваність медики реєструють у Заліщицькому, Монастириському, Козівському та Тернопільському районах.
20 вересня медики області та представники громадських організацій зібралися разом, щоб обговорити проблему збільшення кількості хворих на туберкульоз, шляхи подолання та профілактики цієї недуги.
Фахівці сходяться в одному — найкращим методом боротьби з цією хворобою є профілактика.
— Єдиним методом виявлення туберкульозу в дітей та підлітків є туберкулінна діагностика, тобто щорічне проведення проби манту. Якщо вона є позитивною, дитину дообстежують, Якщо потрібно, перевіряють її рідних, щоб визначити джерело зараження. Цьогоріч з восьми хворих п`ятеро було виявлено саме завдяки туберкулінній діагностиці, — розповіла позаштатний обласний спеціаліст-фтизіопедіатр Світлана Мадич.
— Був період, коли туберкулін закупляли за кошти з державного бюджету. Тоді його вистачало. Зараз цей обов’язок переклали на місцеву владу, яка в свою чергу не завжди виділяє на ці потреби кошти. Тому вже сьогодні не вистачає цієї лікарської речовини у Гусятинському, Зборівському, Монастириському та Підволочиському районах, — розповідає лікар-епідемолог обласної санепідемстанції відділу особливо-небезпечних інфекцій Ірина Бенч.
Для дорослих найкращим та найпоширенішим методом визначити хворобу є проведення флюрографії. Однак більшість людей намагаються звертатися до лікарів тоді, коли вже дуже «припече». Через це часто туберкульоз діагностують на пізніх стадіях.
За словами завідувачки поліклінічно-диспансерного відділення Тернопільського обласного диспансера Надії Пелехат, в них доволі високий показник смертності до року лікування, за кілька днів після поступлення в стаціонар, за місяць. Такі хворі звернулися до нас пізно, тому допомогти їм практично не можливо.
Медики радять обов’язково звертатися до лікаря, якщо ви кашляєте більше трьох тижнів, є висока температура, немає апетиту, турбує задишка та біль у грудях. Незважаючи на всю складність туберкульозу, цю недугу можна вилікувати, якщо вчасно діагностувати. Згідно з статистикою, одужує понад дві третини хворих.
Коментарі вимкнені.