Через підпал сухої трави згоріли майже всі молоді саджанці дерев у с. Гаї-Шевченківські

Узбіччя в Гаях-Шевченківських —  спалені молоді дерева і сміття.
Узбіччя в Гаях-Шевченківських — спалені молоді дерева і сміття.

Через підпал сухої трави згоріли майже всі молоді саджанці дерев, які працівники Гаї-Шевченківської сільської ради висадили у березні цього року на території села. А це – три сотні хвойних дерев, які надало державне підприємство “Тернопільське лісництво”.

Кожен акт підпалу – це злочин проти тендітного світу природи. Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. Територію, що звільнилася, захоплять бур’яни. Під час випалювання трави гине уся корисна мікрофлора грунту, що призводить до зниження її родючості. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто є сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети – відбувається забруднення повітря важкими металами.

Нагадаємо, за самовільне спалювання трави Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штрафні санкції: від 170 до 340 грн. – громадянам, від 850 до 1900 грн. – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.

Коментарі вимкнені.