Чому організатори фестивалю «Ї» не підписали картини Олесі Гудими (фото)

Минулими вихідними в Українському домі “Перемога” у рамках фестивалю “Ї” відкрилася виставка картин. Одинадцять полотен окремої художниці, за дивним збігом обставин, були не підписані. Однак тернополянам не склало особливих труднощів вгадати митця – така вона, неповторна, яскрава техніка відомої місцевої художниці Олесі Гудими.

— Спочатку випадково, а згодом свідомо мої картини в “Перемозі” залишилися без підпису, — розповіла нашому кореспонденту Олеся Гудима. — Немає значення, хто автор цих полотен. Головне, щоб їх побачили відвідувачі виставки, “відчитали” вкладену в формі і кольорі інформацію.

Як зазначила художниця, “текст” картин буває різним, однак рівень вкладеної у полотно інформації залежить від рівня духовного розвитку самого митця. Приміром, у відомій столичній галереї PinchukArtCentre часто експонують картини з пригнічуючим впливом на глядачів. Це той випадок, коли художник лікувався малюванням від депресії. За словами пані Олесі,це також справжнє мистецтво, адже не важливо, яку емоцію в собі обрав художник, щоб передати її візуально. Бо коли деякі “художники” малюють тільки, щоб сподобатися глядачеві, значить: це всього лише обман.

Сім місяців від початку Майдану в Києві Олеся Гудима не брала до рук пензля. Нові полотна почали з’являтися лише в період окупації Криму. Цикл цих картин художниця називає “Ангелами миру в Україні” – більшість з них і були представлені минулих вихідних у “Перемозі”. “Я дала собі слово, що доки в Україні не настане мир, малюватиму тільки янголів”, — сказала Олеся. Кожен з ангелів символізує окрему стихію. Приміром, янгол-риба, який недавно поїхав у Ніццу (Франція), є символом родючості, представлений у символічній жовто-блакитній гамі відтінків”.

— Оскільки я зараз не маю змоги бути волонтером, адже виховую маленьку дитину, намагаюся допомагати Україні тим, що у моїх силах— малюю, — зазначила художниця. — Дехто каже, що у них піднімається настрій, коли дивляться на мої роботи.

У доробку Олесі — близько чотирьохсот картин, створені за останні сім років. З них — всього близько десятка залишилося у колекції самої художниці, адже, як каже Олеся, її картини швидко”розбігаються” світом.Сьогодні, 20 квітня, Олеся Гудима намалювала картину “Місто Ангелів-2”, а полотно “Місто Ангелів-1” уже поїхало у Лондон.

Творчість цієї мисткині ділиться на чотири етапи: 1) постмодерністські картини (безсюжетні полотна); 2) сюжетні полотна (переважно з казковими персонажами); 3) зображення рослинного світу (здебільшого квітів); 4) Ангели Миру для України.

Ірина ЮРКО.

Фото автора.

Коментарі вимкнені.