Чому в тернополянина гостювали двоє міністрів культури України

“Бабуся вчила мене читати спершу не “Буквар”, а  “Кобзар”, – жартує тернополянин Іларіон Пилипець. Завдяки цьому чоловік ще з дитинства захопився талантом Тараса Шевченка і зібрав 185 книг, присвячених творчості поета. Серед них – 57 “Кобзарів”, хоча найпершого, подарованого бабусею, немає. Його, як і багато іншої літератури, вилучили КДБісти під час обшуку. Але це не зупинило Іларіона Ілліча. Через багато років чоловіку вдалося облаштувати унікальну садибу-музей у с. Баворів Тернопільського району, яку пан Іларіон лагідно називає відпочинковою оселею. Там, крім книг, зібрано й інші цінні експонати: мініатюру кобзи, козацькі люльки, речі домашнього вжитку шевченківських часів, картини і багато іншого. Навіть Оксана Білозір,  одна із найближчих подруг Іларіона Ілліча, у минулому році передала у музей весільний рушник, вишитий матір’ю народного артиста України Ігоря Білозіра, а також його мікрофон і ніж ручної роботи, який співаку подарував один із в’язнів тюрми, де пану Ігорю доводилось виступати.


Біля музею Іларіон Ілліч разом із сином Олегом встановили пам’ятник Великому Кобзарю. Унікальність постамента у тому, що у нього вмонтовано камінці та землю з Кирилівки, Моринців, Чернечої гори і Мангишлаку, де перебував у засланні Тарас Григорович. “Син залюбки підтримав мою ініціативу, бо у нього дружина з Черкащини. І він це робив заради неї”, – гордо посміхається батько.
Іларіон Ілліч знаний у мистецьких колах. У гостьовій книзі відпочинкової оселі свої відгуки залишили художник Іван Марчук, кобзар Микола Литвин, письменники Микола Вінграновський і Степан Сапеляк, скульптор Емануїл Мисько, артисти Богдан Ступка, Віталій Розстальний, Євген Шах, Тамара Стратієнко та багато інших відомих людей. Та й сам Іларіон Пилипець від них не відстає – написав уже 16 книг, 7 із яких – романи. До Великодня цього року планує видати нову роботу під назвою “Тужливий погляд у минуле”. “Це книга-спогад. У ній я описав зустрічі з талановитими людьми, з якими мені пощастило товаришувати. Моя відпочинкова оселя – унікальна, адже там побували два міністри культури і мистецтв України – Оксана Білозір і Богдан Ступка”, – зауважує чоловік.
У молодості Іларіон Ілліч задавав тренди. “Я очолював соцзабез і з моєї ініціативи цю структуру перейменували на Управління соціального захисту населення. До речі, у моєму кабінеті тоді висіло понад 50 художніх робіт. Кожен начальник, що заходив до мене, потім і собі хотів прикрасити стіни картинами”, – розповідає колекціонер.

Мистецькими надбаннями Іларіона Ілліча тепер милуються учні районних і тернопільських шкіл,жителів Баворова і гостей села,а 79-річний господар не втомлюється тішити відвідувачів відпочинкової оселі ще й дотепними жартами.

Валерія Чічірко

Джерело: Хата

Коментарі вимкнені.