Чи все так погано у Мишковичах Тернопільського району?

Такі яскраві та патріотичні флешмоби стали візиткою Мишковицької школи.

Нас, як педагогів, глибоко обурила замовна стаття у газеті “Свобода” за 1 липня 2015 року. Чого лише вартий її заголовок “Прислужник режиму Януковича досі залякує батьків у Мишковицькій школі” та анонсування цього матеріалу на головній сторінці газети!

Обізвавши директора школи “прислужником Януковича”, журналістка замахнулася на честь і гідність керівника навчального закладу, вчителя, людини. Вона, напевно, забула, що її життєвий шлях і кар’єра розпочинались з учителя. У погоні за сенсацією знехтувано тими високими моральними принципами, які роблять людину людиною, — чесність, правдивість, зрештою, — совість. Чому авторка статті не розповіла про досягнення та здобутки вчительського, учнівського колективів нашої школи, не поцікавилась роботою дирекції, але при цьому не погребувала скористатись сумнівними сайтами та плагіатом. Спекулюючи питанням іноземних мов, було використано батьків першокласників з “благими” намірами їй допомогти. Стаття неправдива, факти викривлені, конфлікт перебільшений, а події минулого взагалі не мають відношення до питання іноземних мов. Вже перший абзац статті вражає своїм цинізмом, коли журналістка заявляє, що школа працює не для дітей, а діти не для школи. Це повна маячня! Якщо авторка може робити такі далекоглядні висновки, нічого не знаючи про колектив, школу, то не важко здогадатись, які принципи її роботи: відсутність журналістської етики, упередженість, некомпетентність…

Упродовж багатьох років наш педагогічний колектив працює у напрямку морального, духовного, національно-патріотичного виховання. Доказом цього є активна участь у проектах, заходах та конкурсах районного та обласного рівнів. Зокрема, про роботу директора говорять його добрі справи. За порівняно короткий період роботи на посаді директора (5 років) Андрій Ігорович Чернець проявив себе як мудрий керівник, дбайливий господар, хороший організатор, професійний педагог, людина добра, щира, справедлива, відверта, завжди готова піти на зустріч людям. Він нагороджений за свою нелегку працю низкою грамот, дипломів, подяк. У цьому навчальному році Андрій Ігорович Чернець здобув звання вчителя-методиста, видав збірники матеріалів для вчителів основ християнської етики. Він переможець районного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року 2014” та лауреат обласного етапу цього конкурсу в номінації “Директор школи”. Вішати ярлики на людину, нічого не знаючи про неї, — це ганьба!
Незрозуміло, про які “шляхи втихомирення батьків директором” говорить автор статті.
Відвертою брехнею і наклепом є те, що “після візиту журналіста директор намагається залякати батьків”. На превеликий жаль, журналістка пані Наталя вважає “втручання громадськості — єдиним, що може вплинути на ситуацію”, забуваючи про те, що є норми чинного законодавства, якими керується школа. Слова журналістки про “батьків, які протестують, а директор не хоче “йти на контакт”, теж є неправдою. Протестів ніхто не спостерігав, як і справжньої “мовної боротьби”. Батьки звернулись із заявою, коли вже закінчився навчальний рік, коли було вже зроблено держзамовлення на підручники. Таке питання не вирішується за два-три тижні та ще й у період масових відпусток.
Наш колектив завжди розумно і виважено підходить до вирішення всіх питань, пов’язаних із роботою школи. Ми враховуємо освітні потреби дітей та батьків, йдемо на співпрацю. Саме тому, вивчивши питання іноземних мов, рішенням педради і ради школи у цьому навчальному році учні першого класу вивчатимуть англійську мову.

За дорученням педагогічного колективу Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів матеріал підготували: Наталя КОСТИК, заступник директора з виховної роботи; Лариса ШИМКІВ, учитель світової літератури; Галина ІВАХ, учитель початкових класів.

“Якщо навіть один день людина була твоїм учителем, шануй її як власного батька до кінця віку” (Східна мудрість)

Христові учні, зокрема, апостол Петро, закликали коритися священикам та наставникам, тобто учителям. Знаю багато прикладів, де в родинах заборонено говорити погане про вчителів і священиків. І, на мою думку, це правильно. Бо, якщо у людини, зокрема, чи в суспільстві в цілому немає святості та поваги до святого, воно приречене.

Ці істини згадались, коли прочитала матеріал Наталі Луків “Прислужник режиму Януковича досі залякує батьків у Мишковицькій школі” в газеті “Свобода” (число 48 за 1 липня 2015 року). Особисто знаю багатьох учнів, які навчаються чи навчались, вчителів, директорів, які у свій час працювали у цій школі ще з 1996 року, коли почала працювати у Тернопільському районі. Не згідна, без перебільшення, майже з усім, про що там прочитала. Звичайно, не все, як і будь-де, у Мишковичах гладко і просто. Але ця школа завжди була однією з найкращих у регіоні. У Мишковичах дуже хороша матеріальна база, зразково обладнані кабінети. Це допомагає учням здобувати ґрунтовні знання з усіх дисциплін. Багато з них стають переможцями освітніх олімпіад різного рівня, після закінчення школи поповнюють лави українського студентства. З Мишковицькою школою мають за честь співпрацювати вищі навчальні заклади Тернополя та школи України і Європи.
При вході до шкільного вестибюлю звертаєш увагу на капличку, місце для молитви, духовний куточок. По-різному його можна назвати. Тут діти та вчителі стоять у роздумах, молитві, сюди приходять священики, батьки, гості. І це не данина моді. У Мишковицькій школі духовність, благодійність завжди високо цінувалися. У селі функціонує геріатричне відділення лікарні. Найчастіше сюди приходять саме учні з Мишкович. Вони звеселяють одинокі серця піснею, поезією, дають літнім людям милі подаруночки.
У цій школі хороші педагоги, які не відстають від своїх учнів, здобуваючи найвищі нагороди на вчительських конкурсах. Нинішній директор Андрій Ігорович Чернець за вагомий внесок в освітню галузь має відзнаки Тернопільської обласної та районної держадміністрацій, отримав звання вчитель- методист за посібник з християнської етики, став лауреатом конкурсу “Вчитель року – 2014” у номінації “Директор школи”.
Пишу про все це коротко, бо у свій час передала по обласному державному радіо, написала до районних, обласних та республіканських видань десятки матеріалів про Мишковицьку школу. Більшість з них були про позитивне. Писала і проблемні матеріали, зокрема про відсутність шкільних автобусів, житлові питання вчителів, недостатнє фінансування освітньої галузі, які, власне, і породжували проблеми.
У 2012 році в інтернеті прочитала про те, що у Мишковичах директор повісив портрет тодішнього президента і подумала, що такі портрети бачила в усіх або майже усіх школах Тернопільського району чи області, містах, де бувала, але ніхто з цього не дивувався і не робив проблеми. Адже у всіх державних організаціях, установах було прийнято мати портрети діючого Президента України. Пам’ятаю (бо й сама в свій час потрапляла як журналіст під тиск вищого керівництва партії регіонів), як людей залякували звільненням з роботи, якщо вони не вступлять у партію. Директори шкіл, сільськогосподарських, промислових підприємств, приватні підприємці ставали членами партії регіонів лише тому, щоб не поставити під удар працівників, спеціалістів, не втратити бізнес. То чому нині у цьому звинувачують саме директора Мишковицької школи? Адже лише одиниці тоді не здалися, а решта плили за течією.
Дивує і так зване “мовне” питання у Мишковицькій школі, порушене в публікації. Мені зрозуміла позиція батьків майбутніх школярів, які виступають за те, щоб їх діти з першого класу вивчали англійську як мову міжнародного спілкування. Можливо, що через деякий час так воно і буде. Але неможливо за кілька тижнів, відколи виникло це питання, все вирішити. У п’ятому класі діти тут вивчають другу іноземну — англійську мову, і досить успішно. Про це свідчать нагороди на конкурсах та результати ЗНО. Німецька ж нині – мова фінансів, бізнесу. Вона, як ніколи, актуальна. Після німецької англійська, як свідчать фахівці, а ще педагоги, люди, яким через життєві обставини треба було переходити з одної мови на іншу, вивчається і розуміється набагато краще. А маленькими школяриками – тим більше. Про це, зокрема, йшлося 5 липня 2015 року на засіданні ради Мишковицької школи, до якої входять представники від учителів, батьків та учнів. І директор, і вчителі готові до розумного компромісу. Тим більше, що проблеми, як такої, не існує. Хороші результати учнів Мишковицької ЗОШ І-ІІІ ст. з вивчення німецької та англійської мов — ось на що треба робити основний акцент, вважають члени ради школи.
Загалом, висновок напрошується такий: коли ж ми, українці, перестанемо з агресією ставитися один до одного, щоб мати, нарешті, змогу протистояти хоча б агресії сусідів?
Галина ЮРСА – ТРР “Джерело”.

P.S. 9 липня ц.р. рада Мишковицької школи за фаховим сприянням відділу освіти Тернопільської РДА та департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА прийняла рішення про вивчення англійської мови у Мишковицькій ЗОШ І-ІІІ ст. з першого класу.

-1 thoughts on “Чи все так погано у Мишковичах Тернопільського району?

  • 10:50 | 17.07.2015 о 10:50
    Permalink

    Свобода продовжує обливати брудом цього чоловіка.

Коментарі вимкнені.