Депутати – не шахові фігури! – заявляють підприємці Тернополя

Після спілкування підприємців Громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” із новообраними депутатами різних фракцій тернопільської міської ради, бізнесмени виявляють свою підтримку та бажання співпрацювати. За необхідності – навіть захищати депутатів, адже отримали інформацію про певний тиск на частину обранців. 

Підтримувати, спільно працювати, а в разі необхідності – захищати тих міських депутатів, які пішли у владу не заради своїх вигод, а задля покращення Тернополя, готові члени Громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля”.

Для цього у підприємців, вірять, є і сила волі, і необхідні ресурси.

– Новообрані депутати повинні розуміти, що громадськість чи бізнес готові їх підтримати і допомогти, якщо вони, в свою чергу, й самі морально готові змінити імідж влади, – каже голова Громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” Олександр Бораковський. – Тому ми зараз говоримо про те, що готові допомагати та підтримувати. Вірю, що й інші активні громадські організації Тернополя готові. Спільно ми можемо кардинально змінити ситуацію, головне – бажання. Чому підприємці виступили з такою ініціативою? Все просто. По-перше, бізнес повинен бути відповідальним, за місто у тому числі. Ми є великими платниками податків, з яких формується бюджет міста. Надаємо, робочі місця – це також вагомий внесок у розвиток міста. По друге, всі ми працюємо в Тернополі, і це логічно, що ми за прозорі і чесні правила гри, де немає відкатів, поборів, пресингу. Щодо того, чому заговорили про захист депутатів, то у нас є інформація про тиск на частину обранців.

Тиснути почали через бажання різнофракційних депутатів усупереч волі їхніх партій об’єднатися для ключових голосувань.

Йдеться про:

– регламент сесії, яким можна розширити повноваження депутатів, запровадити відкритість, обмежити владу виконкому;

– обрання секретаря, який задля балансу сил мав би бути не людиною мера;

– затвердження заступників, які будуть працювати, а не діяти, як попередній заступник Сергія Надала Володимир Камінський.

“РБТ” жодним чином не впливатиме на вибір чи дії депутатів, а лише сприятиме тому, аби ключові рішення депутати приймали свідомо, добровільно і самостійно.

– Ми вже знаємо приклади “депутатів-роботів”, як у місті чи області, так і в парламенті, – каже член Громадської спілки “Рада бізнесу Тернопілля” Ярослав Колодій. – Місія депутата – не прийти, натиснути кнопку, не вникаючи у суть голосування, і піти, а проаналізувати, що він робить і які будуть наслідки. Ми прагнемо переконати депутатів, що довіра людей – це більше, ніж гроші і стосунки з однопартійцями. Служити громаді чи виконувати вказівки “зверху” – це рішення кожного депутата! Повішати бігборд із подякою за довіру – це надто мало. Відновити довіру громадян до чиновників можна тільки прозорими діями. “Рада бізнесу” проводить зустрічі з депутатами від різних політсил, і складається така ситуація: є партії, які вже ділять посади та впливи, а є депутати, які не хочуть бути розмінною монетою. Це сумно, що людей, яких обрала громада, використовують, як шахові фігури: от вам плюс декілька голосів, а ви нам дві посади начальників управлінь. А хто не згідний – репресії…

Підприємці “Ради бізнесу Тернопілля” налагодили хорошу комунікацію з представниками різних фракцій. Тож у разі необхідності збиратимуть термінові наради за участі ЗМІ та інших громадських організацій.

– Між владою та бізнесом повинна бути адекватна співпраця і довіра, – каже член ГС “РБТ” Ігор Гирила. – А підкилимні і кулуарні ігри вже мають зникнути. Є депутати, є очікування людей, є підтримка бізнесу та громадського сектору – працюємо!

За інф. “20minut”

Коментарі вимкнені.