Обласні депутати дали 100 тис. грн. на церкву, в якій найшвидше сповідають
Під час першого пленарного засідання четвертої сесії Тернопільської обласної ради депутати спрямували 100 тисяч гривень на виготовлення науково-проектної документації з ліквідації передаварійного стану фасадів і даху пам’ятки архітектури ХVІІ століття — храму Різдва Христового Української Автокефальної Православної Церкви в Тернополі. У цій церкві перед Великоднем чи не найбільші черги до сповіді, і ймовірно саме тому, що тут її можна отримати найшвидше серед інших храмів міста.
На місці сучасної стояла дерев’яна церква, знана як Середня (згоріла наприкінці XVI ст.), перша згадка — в королівській грамоті (6 липня 1566): йдеться, що міський мур укріпив син засновника Яна-Амора Тарновського — Кшиштоф (Христофор).
Кам’яну споруду будували від липня 1602 до вересня 1608 років. Вартість будівництва — 1916 злотих. Храм освячений у день Різдва Христового 1609 р. За переказами, у церкві молився гетьман Богдан Хмельницький. Згодом перебудували притвор, утворили 2 поверхи, відокремивши приділ Святої Трійці в окрему церквицю, що згадана у грамоті єпископа Йосифа Шумлянського (1668 року). Тоді прибудували бастіони, перехідні галереї.
1808 року під час реконструкції розібрали стелю, збільшили внутрішню висоту, змінили розпис храму.
Сучасного вигляду церква набула після 1937 р., коли у вівтарній частині вибили для кращого освітлення 2 вікна, дещо змінили форму головного купола, оновили розпис.
Коментарі вимкнені.