Доля пайовиків Щепановського очікує ще одних вкладників

Минулої п’ятниці група обдурених пайовиків вийшла під стіни облдержадміністрації з проханням чи швидше з  вимогою допомогти повернути їм якщо не житло, на яке вже годі сподіватися, то бодай вкладені гроші. А мова йде про дольове будівництво у приміському Петрикові, котре організував нині покійний підприємець Садовський. Споруда, за словами потерпілих, ледь піднялась вище першого поверху. Однак зводити її далі нікому, а банк, який, цілком очевидно, має пряме відношення до кредитування об’єкта, уже готовий продати земельну ділянку, на котрій десятки сімей мали отримати житло…
На пікет ошуканих будівельних інвесторів звернув увагу начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко. Він і прокоментував ситуацію для представників мас-медіа. Отож, за словами Володимира Михайловича, петриківська ситуація подібна до тієї, яка ще раніше виникла у корпорації „Укрбудінвест”, де внаслідок недобросовісних дій забудовника потерпіли громадяни.

Тепер до влади звернулись пайовики покійного забудовника Садовського, який, до речі, після себе залишив кілька дуже складних об’єктів. Їх, як правило, будували з порушенням чинного законодавства.

„У цій конкретній ситуації, – наголосив В.Харченко, – ми домовились з пайовиками, що вони створять ініціативну групу, а облдержадміністрація в межах своїх повноважень та із залученням правоохоронних органів  працюватиме над тим, аби звести до мінімуму втрати та збитки, яких можуть зазнати інвестори недобудованої багатоповерхівки”.

Як один з варіантів логічної розв’язки конфліктної ситуації, на думку чиновника, може бути створення обслуговуючого чи житлово-будівельного кооперативу і передача йому об’єкта незавершеного будівництва для його подальшого спорудження. Однак цю справу спочатку розгляне спеціальна комісія за участю представників ОДА та ініціативної групи дольовиків і вже вона намітить  конкретну схему подальших дій.

Аби зрозуміти, наскільки реальною може бути позитивна розв’язка для пайовиків, я запитав у Володимира Михайловича, як вирішують проблеми довгобудів, що належали корпорації „Укрбудінвест” Зеновія Щепановського? У відповідь почув, що подібні справи рухаються дуже повільно і важко, оскільки досі не було напрацьовано відповідної юридичної практики. Стосовно „Укрбудінвесту”, то з 26 його проблемних об’єктів, зафіксованих на 1 січня 2011 року, на сьогодні 7 уже завершені, а на 15 створені відповідні кооперативи. Так що „петриківська справа” не безнадійна, але у значній мірі вона залежатиме від організованості та злагодженості дій самих пайовиків.

З цим твердженням важко не погодитись, але водночас постає запитання: з чиєї мовчазної згоди виникають подібні правопорушення і хто за це має відповісти, адже такі прецеденти не тільки зачіпають інтереси кількох десятків сімей, а й створюють негативний фон для загального інвестклімату на Тернопіллі.

Богдан НОВОСЯДЛИЙ, Свобода

Коментарі вимкнені.