Двом донькам поліцейського з Тернополя потрібна поміч у протистоянні загадковій хворобі

Родина хоче просто дізнатися, від чого страждають діти і як можна зарадити поширенню невідомого недуга.

Подружжя Богданових з Тернополя просить про допомогу для двох хворих дівчаток шести та трьох років, яким вітчизняні медики ніяк не можуть встановити діагноз. Лікарі кажуть про якесь рідкісне генетичне захворювання мозку, діагностувати котре можна тільки за кордоном, повідомляє кореспондент ТСН.

Життя Кароліни і Каміли перетворилося на суцільну боротьбу за можливість рухатися. Дівчаткам щодня роблять масажі, медичні процедури та примушують займатися спеціальною фізкультурою. Багато років лікарі Львова, Києва і Харкова намагаються дати відповідь на питання, що саме перешкоджає здоровому розвитку малечі, однак досі ці спроби марні. “Всі можливі в Україні, всі можливі по тих обмінах, по тих генах ми все виключили”, – розповідає мама Ірина Богданова.

Дітки в родині Богданових не просто бажані, а заплановані. Перед зачаття подружжя зверталося за консультацією до генетиків і ніяких застережень не отримало. Старша донька отримала післяпологову травму, внаслідок якої через вісім місяців медики констатували мікроцефалію. Кароліна перенесла три операції у Китаї, що дозволило зняти напади судом, однак ні ходити, ні сидіти, ні тримати щось у руках 6-річна дитинка практично не може – їй вдається лише перевертатися.

Відхилення у  розвитку меншої доньки батьки розгледіли, коли їй було лише два місяці. Тоді одразу ж стартувала інтенсивна реабілітація, завдяки чому Каміла може  сидіти. Лікарі впевнені лише в тому, що в обох дівчат є ураження центральної нервової системи, а от причина проблеми незрозуміла. “Дівчатка не розмовляють так як потрібно, дівчатка не орієнтуються в ситуації, дівчатка неадаптовані, тому що їхній розумовий розвиток відстає. Схожі симтоми, у зв’язку з цим і підозра така, що це є якесь генетичне порушення обміну речовин”, – каже дільничний педіатр Оксана Бугера.

Знайти причину руйнування головного мозку погодилися іспанські фахівці, але коштуватиме діагностика для однієї дитини аж 18 тисяч євро. Безкоштовні квитки для перельоту гарантовані МАУ згідно з угодою з телеканалом 1+1. Кошти ж повинна зібрати сама родина, котра й без того виснажена – працює лише батько-полісмен, увесь заробіток котрого йде на утримання трьох дітей і реабілітацію доньок. Заощадити кошти на закордонне обстеження йому не під силу, тому рідні чекають підтримки від небайдужих людей. Відгукнутися на це може кожен грошовим переказом на картку Приватбанку 5168 7427 0516 6316.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Коментарі вимкнені.