Головко: «Стратегія уряду щодо масової приватизації держпідприємств – є злочином проти нації»

«Відправивши на доопрацювання законопроект про дозвіл на приватизацію державних підприємств, ми здобули поки що часткову, але все ж перемогу. Але сама стратегія уряду в цьому напрямі не просто хибна, а відверто злочинна. Законодавча ініціатива № 1567 – злочинний проект уряду, і в разі її затвердження цей документ дозволив би приватизацію близько тисячі державних підприємств». Про це 16 січня 2015 року заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко, коментуючи вимогу націоналістів зняти з розгляду парламенту урядову ініціативу про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Націоналіст нагадав, що за роки незалежності в Україні розпродано майже 29 тисяч держпідприємств. З 1992 по 2012 роки роздержавлено майже 128 тисяч об’єктів. Починаючи з 1992 р., в Україні приватизовано 28 943 об’єкти державної форми власності та 99 828 об’єктів комунальної власності.

«Фактично майно держави розпродали за безцінь. Наслідком цих злочинних дій є те, що зараз чимало компаній енергогенерації, облгазів опинилися в руках олігархів. Вони отримують мільярди, а страждає від цього народ. У всьому світі жодна цивілізована країна не продає прибуткових підприємств, бо як можна продати курку, яка несе золоті яйця?», – наголосив нардеп.

Свободівець наголосив, що ініціатива уряду про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації – фактично спрямована на догоду олігархам: «По-суті, близько тисячі держпідприємств влада хотіла продати. І що з цього отримала б держава? – Разову, тимчасову вигоду. А як далі буде жити український народ, хто контролюватиме життєво важливі для держави підприємства, як наповнюватиметься бюджет?».

«У питанні продажу держпідприємств думка суспільства також є протилежною до позиції уряду: на кожній зустрічі громада ставить питання руба: треба повертати в державну власність підприємства, які є стратегічно важливими та незаконно приватизованими, а не продавати те, що залишилося у власності держави. Ми уже готуємо низку законопроектів про націоналізацію підприємств і стратегічних об’єктів. «Свобода» наполягатиме, аби усіх винних у розбазарюванні та доведенні до банкрутства держпідприємств було піддано перевірці та притягнуто до кримінальної відповідальності. Бачимо, що уряд замість проведення реальних реформ, які стабілізували б економіку, не запропонував нічого іншого, як продати державні підприємства», – додав Головко.

Довідка. Серед підприємств, які через цю урядову ініціативу могли піти з молотка, зокрема такі: Львівський державний ювелірний завод, Азовський судноремонтний завод, Укрзалізниця, Укрспирт, Кілійський судноремонтний завод, усі державні лісогосподарські об’єднання разом із майновими комплексами держлісгоспів з лісовідновлення, лісорозведення та охорони лісу, лісництв, мисливських господарств; філії ПАТ «Укртранснафта»: «Магістральні нафтопроводи «Дружба», «Придніпровські магістральні нафтопроводи», «Південні магістральні нафтопроводи». І це лише короткий перелік!

 

-1 thoughts on “Головко: «Стратегія уряду щодо масової приватизації держпідприємств – є злочином проти нації»

  • 22:04 | 17.01.2015 о 22:04
    Permalink

    Як жаль, що свободівців тільки 7. А той пархатий Яценюк вже би все віддав Коломойському. Коли вже нарешті люди будуть дивитися на діла людей, а не на нові партії, які ті Яценюки-Порошенки перед кожними виборами створюють?
    Продати укрзалізницю?.. Цікаво, хто з українців може собі дозволити її купити??

  • 22:08 | 17.01.2015 о 22:08
    Permalink

    В раді єдині тоді повели себе як чоловіки і відстояли наші підприємства

Коментарі вимкнені.