Головний міліціонер Тернопільщини дуже стримано коментував заяви Валентина Хоптяна

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян за останній тиждень видав громадськості просто вражаючі факти корупції. Спочатку губернатор на засіданні колегії ОДА привселюдно розповів про роботу своїх заступників, які вимагають у будівельників доріг свою «долю» з прибутків. Там же високопоставлений чиновник розповідав, що якийсь начальник управління юстиції пообіцяв комусь у Гусятині віддати свердловину. Вже минулої п’ятниці була озвучена найголовніша новина – у лікарнях області за посаду хірурга беруть хабарі по 30 тисяч доларів.
Виникає одне питання: а що ж далі? На такі гучні заяви мають реагувати правоохоронці. Прокуратура на будь-які злочини реагує у випадку фіксування його у єдиному реєстрі кримінальних проваджень. А ці дані вносить винятково міліція.
Тому із запитанням про можливі подальші дії щодо реагування на заяви Валентина Хоптяна кореспондент «За Збручем» звернувся до начальника УМВС України у Тернопільській області Віктора Сака. Він, як всі люди у пагонах, тим більше генеральських, був дуже стриманим у словах та висновках. І слова губернатора коментував лише з точки зору відомих йому фактів.
«Це треба спитати у губернатора, що він мав на увазі, – сказав пан Віктор. – Але, я думаю, що він на увазі ті факти, які вже виявлені і задокументовані. Факти, де за хабарі призначають на посади серед лікарів, де медсестри подають не ті ліки. Факти, де хабарі беруть посадові особи. Зокрема, у тубдиспансері, адміністрації, у контролюючих органах, тощо. Ми роботу цю робимо постійно. І факти і надалі будуть виявлятися.
Щодо зловживань заступників голови ОДА, то тут також потрібно звернутися до пана Валентина – це були колишні, чи теперішні? І кого він мав на увазі. Коментувати це буде некоректно. Я не знаю, що там на умі в губернатора.
Але я розумію, що це ті факти, які ми вже виявили.
Та якщо Валентин Хоптян назве хоч якісь нові факти по конкретній особі, тоді одразу ми розпочнемо провадження. А загальні слова, можна сьогодні трактувати по-різному. А якщо ми почуємо умовно «Іванов», чітка посада, бере постійно, в галузі транспорту чи медицини. Тоді так. Офіційно приймаємо заяву і працюємо.
Але все-рівно, навіть загальну інформацію ми детальну перевіряємо. Зокрема, контракти щодо будівництва і ремонту доріг, тендери. Є виявлені кримінальні порушення», – сказав очільник тернопільської міліції.

 

Коментарі вимкнені.