Губернатор Тернопілля Хоптян – супергерой, контролює обстановку тягачами, які Чорнобиль розгрібали

17 грудня на засіданні прес-клубу, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської області ОДА, Василь Майка розповів, що від жовтня на Тернопіллі працює оперативний штаб по ліквідації наслідків та дій попередження надзвичайної ситуації в осінньо-зимовий період. 

До його складу входять перші керівники всіх підрозділів: «Облавтодор», управління внутрішніх справ, територіального управління МНС, охорони здоров’я, агропромислового комплексу, управління надзвичайних ситуацій, освіти, культури. Відповідно, до виникнення тої чи іншої надзвичайної ситуації чи події, задіюються потрібні члени штабу, котрі й приймають рішення.

–         Такий штаб засідав і вчора, 16 грудня. Валентин Хоптян підписав розпрядження голови ОДА за рішенням керівників штабу щодо виділення додаткових резервів паливно-мастильних матеріалів, людських резервів, залучення додаткової техніки з інших областей.

Як пояснив Василь Майка – для допомоги у ліквідації наслідків снігопаду, відгукнулися навіть військові частини. Так, на Тернопіллі працює техніка з Володимира-Волинського, два радянські легкі напівброньовані гусеничні артилерійські тягачі (БАТи) – із львівської військової частини, дві одиниці техніки з Кам’янця-Подільського працює в Борщівському районі, також допомогає техніка з Чорткова.

Начальник обласного управління з питань надзвичайних ситуацій наголосив, що тільки завдяки злагодженості дій та прийняттю правильних рішень, станом на ранок 17 грудня, вжито усіх мір, щоб не допустити ні замерзання, ні ДТП, ні смертельних випадків.

–         Я хочу заспокоїти жителів області і запевнити – на нинішній день вся обстановка контролюється. Щоб «не переживали, не плакали», а дзвонили на гарячу лінію 101, або в обласне управління надзвичайних ситуацій 52-10-05 (цілодобово).

Довідка

БАТ – радянський легкий напівброньований гусеничний артилерійський тягач періоду 1950-х років. Був розроблений в ОКБ Митищинського машинобудівного заводу в 1951-1952 роках і призначався на роль легкого швидкохідного тягача переднього краю, але у наслідок, був модернізований і отримав “передній” ковш, який можна використовувати для чищення снігу і т.д, пише Вікіпедія.

Схожий тягач – БАТ-М, використовували в 1986 році для проведення оперативних робіт з дезактивації територій прилеглих до зруйнованого ядерного реактора,в ході ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пише сайт про Чорнобиль.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд

Коментарі вимкнені.