Кому заважають сміттєпроводи в Тернополі
Нещодавно «ДемАльянс» отримав колективну скаргу мешканців одного із багатоквартирних будинків Тернополя. У скарзі мешканці зазначають, що приватне підприємство «Благоустрій» котре, поки що обслуговує дев’ятиповерховий житловий будинок по вул. 15Квітня, 21, вирішило припинити можливість користування сміттєпроводами жильцям будинку. Сміттєпроводи просто заварять. Спеціальні конструкції котрі відділяють сміттєкамери від входів у будинок уже кудись зникли.
Аргументом директора підприємства «Благоустрій» пані Гевко Г.О. (як стверджує рух «Чесно» найбагатший депутат тернопільської міської ради) було те, що санстанцію прем’єр уже розігнав, щоб не заважала. Сміттєконтейнери тепер можуть безконтрольно ставити на дворі між двома будинками, але туди виходять вікна багатьох квартир, а ще поряд ділянка дитячого садка (зараз станція юних техніків).
У такому випадку, каже ця пані 16 тонна машина для збирання сміття із сміттєпроводів тепер не знищуватиме чудовий асфальт та бордюри які уже встановлюють реконструюючи подвір’я будинку (так як їх встановлюють – пошкодити їх може і дитина). Мешканці говорять, що мер, оглядаючи зі своєю свитою результати ремонту прибудинкової території, це похвалив.
Ну що ж така «логіка», на думку мера та депутата, має бути вірна, але не для тернополян котрі уміють аналізувати і орієнтуються в українському законодавстві, державних будівельних та санітарних нормах, міжнародних стандартах ISO, а ще не погано знають Кримінальний та Адміністративний кодекс України.
Норми та стандарти говорять, що згідно п. 5.10 ДБН В.2.2-15-2005 «ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ» сміттєпроводи слід передбачати у житлових будинках і гуртожитках з позначкою підлоги верхнього поверху 11,2 м (п’ять поверхів) і більше. А також звертаємо увагу, що місця для розміщення сміттєконтейнерів повинні розміщатись на відстані не менше 20 м від вікон та входів до житлових будинків. Ця ж норма дублюється і в міжнародних стандартах ISO. У розвинених країнах усі житлові будинки висотою (п’ять поверхів) і більше обов’язково обладнуються сміттєпроводами. І це не залежить від бажання чи не бажання мешканців таких будинків мати чи не мати сміттєпровід, це їх обов’язок дотримуватись санітарних стандартів цивілізованої держави у якій вони проживають. А от за знищення комунального майна цього будинку й іншого комунального майна, чи його незаконна приватизація є відповідна кримінальна відповідальність.
Неодноразово стикаючись з подібними проблемами, аналізуючи ситуацію на місцях, отримуючи звернення від небайдужих тернополян, нами виявлено численні проблеми пов’язані з утриманням будинків та територій, які є гарантовані громаді для обслуговування житлового фонду, особливо що стосується зміни власності комунального майна на користь третіх осіб, заниження його вартості. Великі питання стоять до якості робіт, дотримання Законодавства, норм, стандартів приватними підприємствами, що обслуговують житлові будинки. Безпека проживання у цих будинках в результаті діяльності чи бездіяльності обслуговуючих підприємств під загрозою.
Фахівці ДемАльянсу докладно проаналізують проблему цього будинку та діяльність ПП «Благоустрій». Мешканцям будинків у яких поверховість більше 5-ти поверхів і у яких за цією ж схемою привели сміттєпроводи в неробочий стан пропонуємо звертатись на нашу сторінку або на адресу: demallance@ukr.net.
Закликаємо тернополян не бути байдужими у відстоюванні своїх законних прав на безпечне та комфортне проживання. Лише спільними зусиллями ми можемо зупинити той комунальний хаос, який існує в нашому місті за мовчазної згоди, чи скоріш з «благословення» міської влади.
Коментарі вимкнені.