Куди найчастіше втікають тернополяни

Минулоріч півтори сотні наших земляків звернулися до Управління Державної міграційної служби в області із клопотанням щодо отримання дозволу на виїзд на постійне місце проживання (далі – ПМП) за кордоном.
Як свідчить статистика, найбільше краян обирають місцем свого постійного проживання Сполучені Штати Америки, Німеччину та Російську Федерацію. Чимало оселяється в Іспанії, Польщі, Чехії, Білорусі. Деякі громадяни виїжджають до Великобританії, Бельгії, Франції, Молдови та Японії.
Клопотання про оформлення дозволу на ПМП за кордоном подається особисто у територіальний підрозділ міграційної служби або у відповідну консульську установу України (якщо заявник проживає за кордоном).
Послуга з оформлення дозволу на виїзд на ПМП з України вартує 195, 31 грн.
Термін розгляду заяви – три, а у разі подання її у консульську установу – до 12 місяців. Якщо підстав для відмови у наданні послуги не виявлено, то у закордонний паспорт заявника вносять відмітку про отримання дозволу для виїзду на ПМП. У такому разі, паспорт громадянина України вилучається і знищується в установленому порядку.
У разі повернення в Україну на постійне проживання громадянам, які виїжджали на ПМП за кордон, паспорт громадянина України видається заново після проходження процедури згідно чинного законодавства.
Так, торік повернулися на постійне проживання в Україну більше сімдесяти тернополян та жителів області.
У міграційній службі наголошують, що особи, які постійно проживають за кордоном, але не вийшли з громадянства України, залишаються громадянами нашої держави, а відтак мають усі права та обов’язки передбачені Конституцією.

Коментарі вимкнені.