Хто у Тернополі може безкоштовно отримати телетюнери для цифрового телебачення

Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».

Перехід з аналогового на цифрове телерадіомовлення здійснюється для забезпечення найкращих умов для користувачів та повинен відбутися до 17 червня 2015 року. Проте для отримання сигналів цифрового мовлення потрібно мати спеціальне обладнання, яке підключається до телевізора та антени, — телетюнер.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» передбачено 350,12 мільйонів гривень для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового мовлення. За ці кошти будуть безкоштовно встановлюватися тюнери соціально незахищеним категоріям користувачів відповідно до встановленого порядку, а саме:

– інвалідам першої та другої груп, а також інваліди війни третьої групи;

– особам, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;

– -особам з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно з Законом України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям ;

– особам, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

До осіб на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років, належать:

– особи, які отримували субсидію хоча б на один вид житлово-комунальних послуг протягом будь-якого місяця опалювального періоду 2011-2012 років;

– особи ,які мали таке право, що встановлюється відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Для того щоб безкоштовно отримати пристрої, громадяни згаданих категорій повинні до 1 липня 2012 року звернутись до управління праці з відповідною заявою та такими документами:

– громадяни, які визнані інвалідами, надають копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, а інваліди війни також копію посвідчення інваліда війни;

– громадяни, які виховують дитину-інваліда, — копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини;

Заяву із зазначеними документами можна подати , як особисто звернувшись до управління праці, чи через уповноваженого представника, або надіслати поштою.

Безоплатне забезпечення громадян тюнерами буде здійснюватись поштою за правилом: один безкоштовний прилад — на одне житлове приміщення (будинок) заявника. Таке уточнення є суттєвим, оскільки до одного тюнера можна пыдключити лише один телевізор (чи інший відео прилад), якщо ж у квартирі декілька телевізорів, то і приставок до них потрібно таку ж кількість.

Необхідно відмітити, що строки подання заяв на безкоштовне одержання телетюнерів обмежені, а тому непотрібно зволікати, а відправити заяву до управління праці та соціального захисту населення для включення вас в списки, тому, що забезпечення даними пристроями буде проводитись в міру подання таких заяв.

Станом на сьогодні зареєстровано 730 заяв , на безкоштовне одержання засобів приймання сигналів цифрового телерадіомовлення, із 2750 громадян, які мають на це право.

Додаткову інформацію, по даному питанні можна отримати звернувшись до управління праці, як безпосередньо так і за телефоном 2-21-49 або 2-13-31 , а також в соціальних працівників, які працюють на території вашого населеного пункту.

Коментарі вимкнені.