“Купі мандарин! Папробуй гранат!” – де в Тернополі не варто слухати торгашів

«Купі апельсин! Купі мандарин! Папробуй гранат!», – зазивають торгівці з-за лотків. Проте в Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області застерігають не купувати продукти на стихійних ринках. 

Масово без будь-яких дозволів відбувається торгівля тропічними фруктами. За лотками у більшості стоять люди з кавказьким обличчям та зі специфічним акцентом. «Купі апельсин! Купі мандарин! Папробуй гранат!», – чіпляються до перехожих ці торгаші. Як попереджають спеціалісти Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області, купівля будь-яких продуктів у таких стихійних місцях продажу може пагубно відбитися на здоров’ї.

Головний спеціаліст відомства Богдан Михайлишин виокремив поки що два місця скупчення прилавків з продуктами харчування невідомого походження: «Вже протягом багатьох років на узбіччі дороги по вулиці Живова (навпроти «Укрексімбанку») невідомими особами проводиться масова торгівля різноманітними товарами, в тому числі і продуктами харчування. Аналогічна торгівля продуктами харчування проводиться і по вул. 15 квітня на ринку «Оріон».

Реалізація продуктів харчування відбувається як з торгових лотків, так і безпосередньо з вантажного автотранспорту. Торгівля продовольчими товарами на вулиці в тому числі – м’яса та м’ясопродуктів, молока та молокопродукції, кондитерських виробів, меду, риби, овочів та фруктів здійснюється без документів, які засвідчують якість продукції, холодильні вітрини та прилавки на вулиці відсутні, товар зберігається на землі, у продавців молочної продукції та м’яса відсутні робочі халати та одноразові рукавички, торгові місця не пронумеровані, антисанітарні умови зберігання та реалізації продукції (всюди літають мухи та оси), смітники знаходяться в торгових рядах.

«Реалізація вищезазначеної продукції здійснюється з порушенням санітарних вимог. Зокрема, безконтрольно викидається сміття та непродані залишки продуктів харчування, що створює аварійно – небезпечну ситуацію на дорозі та спричиняє порушення існуючих правил дорожнього руху України», – звернув увагу пан Богдан.

Такі дії містять ознаки порушень передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Шановні споживачі, якщо Ви помітили чи виявили факт реалізації фальсифікованого, незрозумілого для споживання чи інші сумнівні властивості продукту харчування – ні в якому разі не купляйте даний вид товару. Повідомляйте про це спеціалістів Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області, б-р. Шевченка, 11, м. Тернопіль, тел. (0352) 52-83-71». – завершив Богдан Михайлишин.

Нагадаємо, нещодавно в прямому ефірі УХ-радіо заступник міського голови Владислав Стемковський закликав тернополян не купувати продукти “з землі”. Розповідав, що сам ніколи не бере “кролика на асфальті” та що покупці самі диктують попит.

Свобода

Коментарі вимкнені.