Київський Патріархат буде захищати Почаївську Лавру від Москви

20 жовтня 2013 року під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА відбулося засідання священного синоду Української православної церкви. Розглядали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про внесення до Верховної Ради України чергового законопроекту щодо надання можливості Московському Патріархату приватизувати споруди Свято-Успенської Почаївської лаври.

До Верховної Ради України внесений законопроект № 3194, яким пропонується дозволити Кабінету міністрів України передати комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області у власність релігійній громаді чоловічого монастиря Московського Патріархату.
Законопроект пропонує доповнити статтю 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» нормою, яка уповноважує Кабінет Міністрів “приймати рішення про передачу культових будівель і майна, що належать до пам’яток культурної спадщини, у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям”.
Крім цього, із Закону України «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» передбачається вилучення комплексу споруд Почаївської лаври, що складається з 6 об’єктів XVIII – XX сторіччя: собор Успіння Пресвятої Богородиці, собор Святої Трійці, келії монастирські, будинок архієрейський, дзвіниця, корпус надбрамний.
Слід зауважити, що це вже третій законопроект подібного змісту із цього питання, внесений до парламенту за останні 9 місяців.
Перший – законопроект № 1161 від 25.12.2012 року – було відхилено та знято з розгляду, оскільки у квітні цього року він не був включений в порядок денний.
Наступний – законопроект № 2993 від 14.05.2013 року – досі знаходиться на розгляді в парламенті. Він відмінний тим, що передбачає вилучення 135 об’єктів з «Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», серед яких є Києво0Печерська та Почаївська лаври. Також право передавати ці об’єкти культурної спадщини пропонується надати не тільки Кабінету міністрів України , але й іншим профільним органам виконавчої влади.

Українська Православна Церква Київського Патріархату раніше неодноразово виступала проти законодавчих ініціатив щодо передачі святинь загальнодержавного значення, таких як Києво-Печерська та Почаївська лаври, у власність структур Московського Патріархату.

УХВАЛИЛИ:
1. Ще раз підтвердити негативне ставлення Української Православної Церкви Київського Патріархату до законодавчих ініціатив щодо передачі святинь загальнодержавного значення, таких як Києво-Печерська та Почаївська лаври, у власність структур Московського Патріархату.
Просити Верховну Раду України не підтримувати законопроекти № 3194 та № 2993, спрямовані на приватизацію структурами Московського Патріархату святинь загальнонаціонального значення – Києво-Печерської та Почаївської лавр.
2. Доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету звернутися листами з даного питання до Президента України В. Ф. Януковича та до Верховної Ради України.

Коментарі вимкнені.