Мер Тернополя Сергій Надал оголосив «війну» Кабміну

Тернопіль – єдиний з обласних центрів України, який попри заборону уряду не залишив своїх жителів без тепла. Щоправда, тоді мерія змусила реагувати на дії державної влади прокуратуру та правоохоронні органи. Мер Тернополя Сергій Надал не має наміру виконувати незаконні вказівки уряду, відтак далі дії міської ради будуть ще радикальнішими.

 

Якщо б місто проковтнуло незаконну вимогу уряду першого разу, не виключено, що уже б два тижні тернополяни мерзли у холодних квартирах. Приблизно така ситуація зараз відбувається в інших містах України.  Нагадуємо, 30 жовтня Тернопільська міська рада отримала листа з вимогою обмежити в місті використання газу. Такий крок мери міст, які отримали подібні листи або вже знаходяться без тепла, вважають політичною розправою, адже подібна доля спіткала ті населені пункти, де підтримка діючої влади на виборах була мінімальною.

– Закон «Про теплопостачання» забороняє обмеження подачі газу в опалювальний період. Постачання можна зменшувати до певних технологічних норм. В іншому випадку вийдуть з ладу і котельні, і мережа теплопостачання. Ми в Тернополі цього не допустили. Одразу на наступний день після оголошення результатів виборів стало зрозуміло, що в Тернополі партія влади набирає нульові відсотки. Тоді ж надійшов лист уряду з вимогою припинити в місті постачання газу. Міська рада одразу звернулася в органи прокуратури та правоохоронні органи, які не допустили цього, – таку заяву зробив Сергій Надал під час прямого ефіру програми «Шустер live».

Учасниками програми були мери Львова, Житомира, Борисполя, Славутича. Частина цих міст по кілька місяців мерзне без гарячої води та тепла. Крім того, держава навіть не думає компенсувати містам різницю тарифів, хоча всі необхідні розрахунки міські ради подали. Більше того, практично усі міста повністю розрахувалися за газ.

– У системі теплопостачання важливим фактором є раціональне використання коштів. Якби держава не витрачала гроші та відеокамери для виборчих дільниць, а дала їх для регіонів, то через п’ять років Тернопіль міг би цілком відмовитись від газу і перейти на альтернативні види палива. Два місяці ми, незважаючи на заборону «Нафтогазу», здійснювали використання газу для гарячої води. Сьогодні нам намагаються витрати, які ми понесли у зв’язку з подачею гарячої води в домівки тернополян, перерахувати за ціною не як для населення, а як для комерційного споживача. Багато років збитки комунальних підприємств беруть на себе органи місцевого самоврядування. Місто змушене витрачати кошти громади на утримання КП, які з кожним роком стають все збитковішими. У той час за ці кошти можна було б відремонтувати дороги, збудувати дитячі садочки, – наголосив мер Тернополя.

Номер один

Коментарі вимкнені.