Міська влада Тернополя очолювана Сергієм Надалом неодноразово порушувала законодавство України?
Експертами політичної партії «ДемАльянс» вже неодноразово викривались та документально доводились кричущі порушення влади Тернополя в сфері містобудування, забудови територій зелених насаджень, виділення земельних наділів учасникам АТО тощо. На жаль, місцеві можновладці своєю діяльністю, продовжують давати багатий матеріал для цілого ряду розслідувань. Так, при подальшому розгляді питань законності забудови територій зелених насаджень у Тернополі, представниками «ДемАльянсу» встановлено значні невідповідності між розміщеним на офіційному сайті міської ради генеральним планом міста та пояснювальною запискою до нього.
Цю невідповідність визнати помилкою, чи списати на халатність проектувальників інституту «Діпромісто» неможливо, оскільки містобудівна документація пройшла відповідні процедури громадських слухань, експертизи та отримала необхідні позитивні висновки. Також на користь правдивості інформації, у записці до Генплану міста, свідчать фотоматеріали із затвердженим генеральним планом міста Тернополя, що були розміщені в мережі Інтернет та були опубліковані попередньою міською владою у пресі, після його затвердження. Ці матеріали свідчать, що вони є фотокопіями з єдиного документу і не різняться між собою.
Розроблений тим же інститутом «Дніпромісто» План зонування території міста Тернополя, як виявилось суперечить тому варіанту Генплану, який відповідає пояснювальній записці і навіть Генплану, розміщеному на сайті міської ради. Така ситуація є явним порушенням законодавства.
План зонування повинен відповідати Генплану, оскільки тільки Генплан проходить відповідні експертизи щодо відповідності його рішень законодавству України та нормам, котрі на державному рівні гарантують дотримання інтересів мешканців населених пунктів. Оскільки, в даному випадку, ця норма не дотримана, отже відкрито шлях до порушення інтересів Тернополян.
Окрім того виявлено, що міська влада Тернополя неодноразово порушувала законодавство України щодо обов’язковості публікацій містобудівних матеріалів в засобах масової інформації та доступу до них. Громадські слухання питань містобудівної документації, за цієї влади, якщо проводились, то з грубими порушеннями, відсторонюючи широку громадськість від прийняття рішень та узгодження питань.
Масово надавались земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, ведення садівництва всупереч містобудівній документації, або без містобудівної документації, на територіях які не визначені для цих цілей або непридатні для них (як приклад можна навести земельні ділянки в санітарній зоні учасникам АТО на вул. Микулинецькій). Часто-густо земельні ділянки надавались і надаються за документацією, котра взагалі не проходила процедур громадських слухань,тобто таємно (ті ж ділянки для учасників АТО).
До цього часу приховується основна інформація плану зонування території міста Тернополя щодо переліку переважних, супутніх та допустимих об’єктів які можна розміщати у відповідних зонах (пояснювальна записка опублікована до 33 сторінки, а решту 56 сторінок приховано). Саме ця інформація, що починається з 34 сторінки і є основною ціллю розробки плану зонування для інвесторів, підприємців та громади. Законодавство зобов’язує, одразу після затвердження містобудівної документації, опублікувати її та зробити доступною на офіційних сайтах місцевої влади. Адже за це громада і заплатила кошти інституту «Діпромісто». Приховуючи цю інформацію влада має можливість порушувати план зонування на користь окремих осіб.
Вісі ці фактори і дають можливість міській владі вводити в оману мешканців міста, трактувати положення містобудівної документації на свій лад, прикриваючи порушення містобудівної документації, – її вимогами. При чому нова містобудівна документація, в основному виконується з метою узаконення уже вчинених порушень Генплану міста міською владою. А це порушення інтересів громади та українського законодавства. Всі ці дії, спрямовані на обман, разом з інформаційною компанією, котра подає це все в позитивному світлі, фінансуються за гроші самої громади.
Дивує позиція в цьому питанні Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України. Адже представники спілки мали б брати участь у розгляді та обговоренні реального Генплану міста Тернополя, однак на наші інформаційні запити ні підтверджень ні заперечень немає, що наводить на певні роздуми.
Фото генплану міста Тернополя, котрий найбільше відповідає пояснювальній записці, та посилання на електронні адреси сторінок на яких вони розміщені додаємо:
https://uk.wikipedia.org/…/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Ternopo…
http://forum.te.ua/showthread.php?t=122481&page=3
Коментарі вимкнені.