На Монастирищині «чорний археолог» зібрав колекцію зброї
Досить солідний арсенал вогнепальної зброї та вибухівки зібрав житель Монастириського району. Та довго тішитись не довелося: за протизаконну «колекцію» постав перед судом.
Саме під час служби у війську Сергій зрозумів сенс фрази «людина зі зброєю». Тримаючи в руках автомат чи навіть пересмикуючи затвор, він навіть ставав вищим і почувався міцним, ніби зробленим із граніту, непереможним велетнем! Коли повернувся, пригадав розповіді діда та й дещо зі шкільної програми, що в роки обох світових війн у їхніх краях точилися запеклі бої.
Зрозуміло, що варто тільки копнути – і обов’язково знайдеш гвинтівку Мусіна, карабін Манліхера або револьвер системи Нагана! От тільки б знати, де копати!
Посидівши трохи у всесвітньому павутинні, Сергій вирішив придбати металошукач. Тим більше, що для цього держава не вимагала жодних дозволів, допусків чи довідок. Відтак і пошуки почали приносити результати.
Так навесні 2014-го на березі річки Коропець завдяки металошукачу чоловік знайшов гвинтівку та карабін системи Манліхера. Про таке «чорний копач» навіть не мріяв.
Потому поблизу лісного хутора натрапив на справжній артснаряд і міну. Щоправда, бойові припаси були трохи іржаві, однак невдовзі й вони вже прикрашали його скромну колекцію, яку чолов’яга розмістив у власній домівці. Згодом серед експонатів було вже чимало патронів, гільз і навіть корпус осколкової гранати. Отож домашній арсенал швидко збільшувався, а горе-колекціонер уже мріяв знайти щось із військової техніки.
Та раптом до нього прийшли перші «відвідувачі» – працівники поліції. Зрозуміло, що про небезпечне захоплення правоохоронці рано чи пізно дізналися б. На щастя, небезпечні знахідки вчасно відібрали, а згодом за рішенням Монастириського районного суду всю зброю разом із вибухівкою знищили. Лише уламки запалу системи Роллана передали до музею, що діє при Тернопільському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України.
Щодо самого «колекціонера», то за незаконне носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки (ч.1 ст. 263 КК України) проти нього порушили кримінальне провадження. Зважаючи на вміст підпільного «складу», чоловіку загрожувало до 3 років позбавлення волі. Проте Сергій повністю визнав власну провину та уклав угоду про визнання винуватості. Враховуючи це, суд звільнив винуватця від відбуття покарання та встановив 2-річний іспитовий строк. Упродовж вказаного часу «чорному археологу» заборонено виїжджати за межі Тернопільщини, тим паче – України, та зобов’язано періодично відмічатися в органах пробації.
Крім того, горе-копачеві доведеться компенсувати державі понад 12 тис. 500 грн., витрачених на проведення судових експертиз вибухівки та зброї.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик “Номер один”
Коментарі вимкнені.