На тернопільському каналі показують фільм, який журналістам було важко знімати

 

В ефірі  каналу  ІНТБ стартувала серія короткометражних фільмів про Героїв Небесної Сотні, які родом із Тернопільщини.  Назва  фільму-спогаду  «Люди. Майдан. Герої.»   Транслюватимуть  фільми, а поки що їх є п’ять, на каналі ІНТБ щодня від 19 лютого. Спогади про героя будуть на телеекранах о 8.20 та 11ій годині вранці, вечірній перегляд – 18.20, 19.40, 21.00.  Глядачі зможуть ще раз пережити події зими 2014 року.

– Роботу над проектом розпочали у листопаді минулого року. – розповідає телеведуча Олена Герасименко. –  Ідея оживити спогади з’явилася у директора телеканалу ІНТБ Олени Науменко. Залишалося знайти команду тих, хто втілюватиме задум. Над зйомками програми попрацювали усі наші оператори( Роман Луциків, Антон Киричук, Василь Псуй) , за  роботу над монтажем взялася Надія Калінчук.  Дизайнерське рішення виношував Олександр Душницький, над звуком працював Віталій Шевчук.  Вони осилили  потужну працю. Бо насправді, тема – болюча, але потрібна.

Наперше перед зйомками фільму творча група  шукала рідних загиблих Героїв. Згодом їх треба було переконати у важливості таких зйомок.

– Нам пішли назустріч родини І.Костенка, Н. Войтовича, У. Голоднюка, Т. Слободяна , О. Капіноса.  – продовжує Олена Герасименко. – Таким чином, ми об’їздили Збаразький район, побували на Кременеччині , відвідали Бучацький край. За деякими свідченнями очевидців ми мандрували до Львова. У фільмах зберегли спогади рідних, друзів, побратимів, вчителів.

Олена Герасименко пригадує, що працювати було важко. Тому що батьки під час інтерв’ю ще раз детально переживали усі емоції втрати.

– Щоб зрозуміти їх біль, треба було пропустити це через себе, серце часом не витримувало. – пригадує ведуча. –   Тому, не маємо права забути імена цих хлопців, їх обличчя та вчинки. Молоді, деякі зовсім юні, виборювали для нас усіх майбутнє.  Поспілкувавшись з родинами загиблих, усвідомила: наскільки талановиті, мужні, національно-свідомі  і мудрі люди пішли з життя. Важко було дивитися на світлини, де вони усміхнені, а потім йти на цвинтар…

Рани у рідних болять досі. А ще більше болять, коли вони бачать, що в країні мало що змінюється. Їхні діти гинули за мету. Мабуть, між рядків цих спогадів у телестрічках прочитається  – Ми хотіли змін! Нехай дивляться політики, можновладці, діти, дорослі – усі, в кого є серце. Бо тільки серцем це можна відчути. Можливо, хтось замислиться, щось переоцінить, почне діяти, поважати, любити свою землю  більше. Ми на це щиро сподіваємося. Нехай на прикладах  цих Героїв, які голіруч протистояли свавіллю,  зростає молоде покоління. Хочемо, щоб фільми-спогади подивилися учні у школах, переглянули їх батьки, вчителі.  Кожен для себе зробить висновок сам. Наше завдання – донести до аудиторії.  У фільмах ви побачите сторінки із життя тернопільців, проаналізуєте їх світогляд, здавалося б, простих хлопців, але  Героїв.

Працюючи над фільмом творча команда зробила і для себе висновки – тоді, у лютому 2014-ого, у центрі столиці жорстоко розстріляли цвіт української нації. Болить те, що ніхто не поніс покарання.

 

Коментарі вимкнені.