Найбільша дримба світу, викувана тернопільськими майстрами, мандрує Україною

Другий місяць триває тур найбільшої у світі дримби містами Західної України. Чекають її і в Тернополі – зараз про це ведуться перемовини з організаторами.Розпочалися мандри цього гуцульського музичного інструмента з м.Івано-Франківськ, де він прикрашав місцевий Євромайдан. До кінця різдвяних свят дримба буде у Львові, біля Мистецького об’єднання Dzyga, що на вул. Вірменська, 35.

Найбільша дримба на Євромайдані у Івано-Франківську
Найбільша дримба привезена до арт-кав’ярні “Дзиґа” у Львові

–          Наступний – Тернопіль, Луцьк, або Київ, – розповідає «Погляду» арт-директор «Черемош-фесту» Мишко Адамчак.

Найбільша дримба в дії – с.Криворівня, Івано-Франківська область

За його словами ця дримба є мандрівним символом фестивалю карпатської культури та екологічного туризму «Черемош-Фест» (цьогоріч він пройде 2-4 травня в с.Криворівня на Франківщині). А найголовніше те, що до цього найвиразнішого символу карпатської музичної культури приклалися і два ковалі з Тернопілля: Василь та Михайло Гудима із смт. Товсте. –          Дримба (варґан) зустрічається по світі в різних формах і йменнях, притаманна для європейських прогорянських культур, – пояснює Мишко Адамчак. – Проте технологія виготовлення в Європі зараз механізована – дримба виготовляється майже без дотику людських рук. Тоді, як гуцули дримби кують. Майстрів, що можуть, а головне, виготовляють інструменти згідно справжньої технології, в наш час перечислиш на пальцях вибраної руки. Пишаємося, що знайшли команду чотирьох умільців, які взялися за таку нелегку справу. Очолив групу майстрів верховода-коваль з Тернопільської області Василь Гудима.

Дримба така велика, що ледве поміщається у автомобіль. Саме таким чином вона мандрує Україною

Довідка: Тернопільські брати-ковалі Василь та Михайло Гудима, які в 2013-му під час фестивалю «Черемош-фест» долучилися до виготовлення найбільшої дримби світу, навчалися своєму ремеслу в Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Згодом облаштували кузню у своєму дворі. Художньо займаються цим ремеслом уже понад шість років. Серед витворів ковалів є металевий фотоапарат, унікальні примірники кованих книг, скрині з вітражами та найбільша дримба світу. Вона має висоту 175 см, а важить близько 300 кілограмів.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.