Недоторканні: поліція свідомо затягує справу проти тернопільської свободівки?

Незважаючи, на ніби-то реформу української поліції, правоохоронна система в регіонах залишає бажати кращого. Зараз вона переживає дуже важкі часи, коли місцеві “князі з грязі” можуть десь домовитися, а десь і гарно “віддячити” за затягування і навіть закриття деяких кримінальних проваджень.

Якщо брати Тернопільську область, то саме цей процес відбувається зі справою проти сумнозвісної директорки Галицького коледжу, ярої свободівки Марії Баб’юк. Про майстер-клас від пані Марії, як саме уникнути покарання за чисельні карні справи, розповідає  на своїй сторінці громадська організація “Вільні Люди Тернопіль” у соцмережі Фейсбук.

9 липня 2017 року Головне управління Національної поліції в Тернопільській області порушило кримінальне провадження за ч.2 ст.191 та ч.3 ст.338 (за фактом підробки документів та привласнення чужого майна, зловживаючи службовим становищем). Процесуальне керівництво у цьому провадженні здійснює Прокуратура Тернопільської області.

Нагадаємо, що йдеться про резонансний випадок використання підробленого диплому про присвоєння наукового ступеню Баб’юк Марією Петрівною, депутатом Тернопільської міської ради від ВО «Свобода», директором Галицького коледжу ім.В.Чорновола. При цьому Баб’юк отримувала чисельні доплати за науковий ступінь, який їй фактично не присвоювався.
Той факт, що диплом (серія ДК №020120) про присвоєння Баб’юк М.П. наукового ступеню кандидата фізико-математичних наук не видавався, офіційно підтвердило і Міністерство науки і освіти України.

Минув рік з моменту порушення провадження і активісти оргнізації “Вільні Люди Тернопіль” дізналися, що кримінальне провадження ще досі не скероване до суду. Більше того, з відповіді слідчого управління ГУ НП Тернопільської області на запит стає зрозуміло, що по кримінальному провадженні ще не оголошено підозру жодній службовій особі Галицького коледжу – тобто Марії Баб’юк.

Активісти стверджують, що така ситуація ще раз доводить – дехто в тернопільській поліції або вчинив службову недбалість, або ж робить відвертий умисний саботаж поза спиною начальника управління Олександра Богомола. І роблять це проти громадськості Тернополя.

Адже у кримінальному провадженні, де доказова база «лежить на поверхні», розслідувати факти злочину рік?! Це явне затягування справи для чиєїсь вигоди. Чому на цю ситуацію не реагує прокуратура Тернопільської області? Чому кримінальні провадження, у яких фігурують «прості смертні», розслідуються миттєво, а розслідування проваджень стосовно осіб, наділених владними повноваженнями, тягнеться роками? Ось такі питання ставлять перед собою Вільні Люди.

ОВІД зі свої сторони ж додасть, що Марія Баб’юк від того часу, коли вона ще не була свободівкою фігурувала у кількох кримінальних справах.

1. УБОЗ УМВС України в Тернопільській області порушено кримінальну справу №1200441 від 05.08.2010 року за фактом торгівлі людьми відносно посадових осіб Галицького інституту ім. В’ячеслава Чорновола, які під виглядом навчальної практики вивезли за межі України майже півсотні студентів з метою їх незаконної трудової експлуатації.
З прокуратури Тернопільської області надійшла відповідь що по даному факту в Тернопільський міськрайонний суд направлено обвинувальний висновок за ч. 1 ст. 190 КК України «Шахрайство» стосовно проректора практичного навчання та розвитку інституту, завідувача кафедри туризму Галицького інституту ім. В’ячеслава Чорновола Триснюка В.М.
Постановою Тернопільського міськрайонного суду від 12.08.2011 року Триснюка В.М. звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 190 КК України та передано його на поруки трудовому колективу коледжу.
Тобто, міліція проводила цілий рік досудове розслідування по кримінальній справі за фактом торгівлі людьми, а за результатами роботи оперативних працівників та слідчих в суд направлено легкий злочин як звичайне шахрайство відносно одного працівника інституту, який взяв на себе всю вину.
2. Слідчим відділом УСБУ в Тернопільській області порушено кримінальну справу № 317 від 31.01.2011 року за фактом заволодіння службовими особами Галицького інституту імені В. Чорновола м. Тернопіль, за попередньою змовою із службовими особами Тернопільської міської ради грошовими коштами міського бюджету у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.(Привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинено у великих розмірах).
Досудовим слідством встановлено, що протягом 2005-2010 рр. службові особи інституту, знаючи, що вказаний навчальний заклад у відповідності до одержаних ліцензій та сертифікатів про акредитацію спеціальностей, є вищим навчальним закладом ІІ-го рівня акредитації, складали та подавали у Тернопільську міську раду для затвердження і виділення грошових коштів з міського бюджету штатні розписи із завищеними посадовими окладами працівників як для вищого навчального закладу ІІІ-го рівня акредитації.
Надалі службові особи Галицького інституту, не надаючи послуг з підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста та магістра, не маючи для цього ліцензії Міністерства освіти й науки України, сертифікату про акредитацію за ІІІ-ім рівнем жодної спеціальності (напряму), на підставі зазначених штатних розписів, із внесеними неправдивими відомостями щодо посадових окладів, за попередньою змовою зі службовими особами Тернопільської міської ради, безпідставно отримували з бюджету м. Тернополя грошові кошти для виплати заробітної плати в завищених розмірах, як для вищого навчального закладу ІІІ-го рівня акредитації.
Всього, у період з 2005 року до 2010 року службові особи вказаного інституту за попередньою змовою зі службовими особами Тернопільської міської ради безпідставно одержали з бюджету м. Тернополя грошових коштів на суму 159 504 грн., чим завдали збитків міському бюджету на вказану суму. Незаконно отримані шляхом зловживання своїм службовим становищем бюджетні кошти службові особи даного вищого навчального закладу використали на власні потреби.
08.11.2012 року кримінальна справа №317 від 31.01.2011 року з УСБУ в Тернопільській області направлена в Прокуратуру Тернопільської області для прийняття процесуального рішення.
01.04.2012 року кримінальна справа №317 від 31.01.2011 року з Прокуратури Тернопільської області направлена до СВ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області де 19.11.2012 року дана кримінальна справа успішно закрита у зв’язку з “відсутністю” ознак складу злочину.
Щоб було зрозуміло працівниками СБУ, прокуратури та поліції протягом двох років проводилось досудове розслідування за матеріалами кримінальної справи по тяжкому злочину, яку просто так відкрити неможливо і в кінці дана справа була закрита. Тобто, виходить така ситуація, що на момент порушення справи були ознаки тяжкого злочину, а через рік дані ознаки зникли?
3. Кримінальне провадження №12017210000000192 від 9 червня 2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч. 3 ст. 358 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що працівниками УСБУ в Тернопільській області виявлено факт привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем з боку директора Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола Баб’юк М.П. Остання використовує підроблений диплом кандидата фізико-математичних наук серії ДК № 002405 (рішення президії Вищої атестаційної комісії України від 13.01.1999 року, протокол №22-07/1) для отримання вищих посад та відповідних надбавок.
За вказаними даними, президія Вищої атестаційної комісії України не розглядала і не приймала відповідного рішення про присудження Баб’юк М.П. вищезазначеного наукового ступеня.
Згідно з листами Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування в матеріалах президії Вищої атестаційної комісії України від 13 січня 1999 року містяться чотири постанови про видачу дипломів кандидата фізико-математичних наук з № 20-07/1 по № 23-07/1. Цими постановами, у тому числі постановою № 22-07/1, у вказанім дипломі Баб’юк М.П. не приймалося рішення про видачу диплома кандидата фізико-математичних наук Баб’юк М.П.

Усі ці факти викладені на Гроамдському інформаційному порталі.

Син Марії Баб’юк – суддя Петро Баб’юк

Більше того, активісти Тернополя впевненні, що Марії Баб’юк вдасьтся і цього разу вийти сухою з води. Адже навіть, якщо все таки поліція схаменеться і скерує справу  до суду. То не факт, що тернопільське судочинство розглядатиме її неупередженно. Адже зовсім нещодавно на місце голови  адмінсуду Тернопільщини замість Надії Данилевич, яка прийняла присягу судді адміністративної палати Верховного суду, колеги обрали Петра Баб’юка, якого до цього Президент призначив на безстрокову посаду судді.
Новий голова суду є сином пані Марії, депутата Тернопільської міської ради від опозиційної ВО “Свобода”, директора Галицького коледжу.

Овід

-1 thoughts on “Недоторканні: поліція свідомо затягує справу проти тернопільської свободівки?

  • 09:29 | 25.07.2018 о 09:29
    Permalink

    Кругова порука та табличка ділення.

Коментарі вимкнені.