Заступник Хоптяна ще не готовий собі зробити “харакірі”
Рішення Тернопільської обласної ради, яке сприяло б наведенню ладу в питанні діяльності кар’єрів області після тригодинного обговорення так і не прийняли.
Умовно, всі рішення Тернопільської облради можна поділити на дві категорії – ті, що приймаються та ті, які заговорюються. Чи, вірніше сказати, на них піаряться депутати.
Саме до другої групи ввійшло третє питання порядку денного облради. Депутати почали його розглядати в 15-й годині, оскільки зранку головний доповідач (заступник губернатора) ходив вітати судів.
Документ, був об’ємний. В тім, як і його назва “Про інформацію Тернопільської обласної державної адміністрації щодо виконання рішень Тернопільської обласної ради від 18 червня 2009 року № 621 “Про перевірку стану законності використання надр у Тернопільській області та забезпечення розвитку інфраструктури сіл, селищ, міст області, в межах яких здійснюється видобування корисних копалин” та від 11 лютого 2010 року № 857 “Про стан використання надр у Тернопільській області та забезпечення розвитку інфраструктури сіл, селищ, міст області, в межах яких здійснюється видобування корисних копалин”.
Основним доповідачем виступив заступник голови облдержадміністрації Юрій Желяховський, який вказав на безсистемність та значні порушення при розробці корисних копалин в області. Доповідач підкреслив здебільшого тіньовий характер розробки надр на Тернопільщині та значну загрозу життю працюючих на відкритих та особливо закритих кар’єрах. Підсумовуючи сказане, Юрій Желіховський наполягав на необхідності створення в структурі ОДА нового органу, який би відповідав за використання надр.
Співдоповідачами виступили представники прокуратури, податкової та екологічної інспекцій, міліції, Держгірнагляду тощо. Кожен розповідав про недоліку і проблеми в роботі кар’єрів. Ось тільки кілька цифр. На Тернопільщині майже 160 надрокористувачів. Лише кожен п’ятий має всі необхідні дозвільні документи. 99% надходжень до бюджету забезпечують 8 кар’єрів. Інші 150 – разом 1%.
Про тиск, здійснюваний контролюючими органами на легальних надровидобувників, та теоретичний характер їх боротьби із нелегальними розробниками корисних копалин говорив голова обласної ради Олексій Кайда. Позафракційний депутат Степан ,Барна навів конкретний приклад одного з кар’єрів де за півріччя пройшло більше 20 перевірок різних органів. Тобто вони не припинялися.
Усі виступаючі визнали, що ситуація із видобутком корисних копалин в області катастрофічна й потребує термінового втручання та виправлення. Депутати дійшли до спільної думки про необхідність програми щодо розвитку мінерально-сировинної бази області.
Однак каменем спотикання став пункт 2 в проекті рішення. У ньому йшлося: «Звернути увагу голови Тернопільської обласної державної адміністрації Хоптяна Валентина Антоновича на недостатній рівень роботи з вирішення питань забезпечення раціонального та ефективного використання мінерально-сировинних ресурсів, розвитку інфраструктури сіл, селищ, міст області, в межах яких здійснюється видобування корисних копалин, створення нових робочих місць у видобувній галузі й забезпечення за рахунок цього стабільних заробітків працівників, зайнятих у цій галузі, та наповнюваності бюджетів і зажадати вжиття заходів щодо поліпшення стану використання надр».
Фракція «Партії регіонів» вимагала вилучення цього пункту.
«Таке формулювання є некоректним. Валентин Хоптян з перших днів підняв питання використання кар’єрів і постійно тримає на контролі», – заявив голова фракції ПР в облраді Павло Федик.
Представники ВО «Свобода» вважали таке формулювання досить толерантним. Тому депутати не підтримали пропозиції «регіоналів».
Спроби досягти компромісу, які висловив нашоукраїнець Євген Дудука теж не були почуті.
«Якщо ми хочемо щоб рішення було прийняте, то необхідно вилучити другий пункт. Бо депутати від Партії регіонів його не підтримають», – прокоментував досвідчений депутат.
Але в запалі дискусій на аргументи Дудки ніхто не звернув уваги, або не хотів прислухатися. І як результат після більш ніж тригодинного розгляду під час голосування в поіменному режимі проект рішення не було прийнято.
Як каже галицька мудрість – говорили, балакали, сіли і заплакали…
P.S. 20 грудня відбудеться наступне пленарне засідання 41 сесії Тернопільської обласної ради.
Коментарі вимкнені.