«Калиновий бескид» у Тернополі – під загрозою

«Калиновий бескид» на стику вулиць Острозького та Перля, що в Тернополі, – під загрозою. Міська влада вирішила зробити там проїзд. Особливої потреби прокладати на місці алеї дорогу немає, каже заступник міського голови з питань містобудування (з 2010 року) Богдан Бойко. Але в такий спосіб вони хочуть розвантажити вулицю Живова.

Проте мешканців прилеглих до калинового бескиду будинків такі дії влади не влаштовують. У прокладанні дороги вони звинувачують і підприємця, який будує супермаркет по вулиці Перля. Їх обурує не тільки розташування споруди, а й зовнішній вигляд.

Із проханням не робити на місці скверу проїзд люди зверталися навіть у Київ – у державне підприємство «Діпромісто».

Наталія Сиротюк, мешканка будинку на вул. Острозького, 2: «З офіційною заявою, ми, мешканці, підписались – було підписів 40. І я з ним говорю. Крім того, він оце все перечитав, що ми проти того наскрізного проїзду. Питаюсь його: «Мені в Тернополі всі відповідають, що Київ дає погодження, Київ заставляє, що Київ це все робить». Він каже: «Щоби мене навіть хтось просив – я заставити не можу нікого це зробити. Тільки у вас на місці це все робить міська рада».

Теперішня міська влада стверджує, що проїзд на цій вулиці передбачили ще минулого року Генеральним планом міста. Проте заступник міського голови з питань містобудування та архітектури попереднього скликання Володимир Дідич наголошує, що це неправда. Згідно з Генпланом, наскрізного проїзду у транспортній схемі там не було.

Володимир Дідич, заступник міського голови з питань містобудування та архітектури (2006-2010 рр.): «При видачі містобудівних умов та обмежень на реконструкцію існуючих тут будівель і споруд під торгівельний комплекс, виконавчим комітетом міської ради попереднього скликання надавався дозвіл на цю реконструкцію, яким не передбачався наскрізний проїзд між вулицями Живова – по вулиці Перля і вулицею Острозького. Заїзд передбачався лише з вулиці Живова. Тут посередині дорога мала бути перегороджена, наскрізного проїзду не передбачалося. І Генеральним планом, який був затверджений попередньо, транспортною схемою також не передбачалося наскрізного проїзду між цими вулицями».

Підтвердженням його слів є копія документу, яку мешканка вулиці Острозького Наталія Сиротюк отримала при попередній владі.

Жінка, яка живе поблизу «Калинового бескиду», зачитала документ: «Погодженим Генеральним планом реконструкції викуплених будівель і споруд під торгівельний комплекс з паркінгом по вулиці Перля, 3, в місті Тернополі влаштування наскрізного проїзду через існуючий житловий квартал по вулиці Перля не передбачено. Заступник міського голови з питань містобудування та архітектури, регулювання земельних відносин – Дідич».

Проте діючу міську владу таким документом не зупинити. Богдан Бойко зізнався, що фінансувати облаштування проїзду буде власник зведеного супермаркету, оскільки міська рада на це грошей не має.

Богдан Бойко, заступник міського голови з питань містобудування (з 2010 р.): «Рано чи пізно ця вулиця все одно буде проїзною. Вона може бути такою через рік, може бути через півтора, може бути через два. Інвестор має можливість профінансувати реконструкцію цієї дороги».

Мешканці прилеглих будинків на такі умови не згідні. Заради збереження калинового бескиду вони навіть відмовляються від ремонту їхніх дворів і дитячих майданчиків.

Наталія Сиротюк, мешканка будинку на вул. Острозького, 2: «Якщо ви, наприклад, так стрімко йдете до влади, навіть чи там Ландяк розіслав листівки – я сьогодні з ним говорила. Ну вже якби я людям то все роз’яснювала, розсилала, ну, повірте, я б уже не плюнула тим людям в лице. Ну поставте гарну фігуру, гарно озеленіть проспект, понасаджуйте вовчих ягід – самих найдешевших кущів. Ну зробіть красу! Корнієнко колись, перший секретар Обкому, гідропарк лишив людям – до сьогоднішнього дня згадують. Там повітря прекрасне. Що ви зробили? Ви тільки трощите, ломите. От маєте «Свободу». Піде це все в Україну, в Київ. Це не буде тільки в Тернополі. Згорите та «Свобода» просто, більше нічого! «Свободи» не буде!».

Як повідомили посадовці з міськради, рішення облаштувати на місці калинового бескиду проїзд вони вже прийняли на виконкомі, а тому протести мешканців уже навряд щось змінять. Приймалося рішення без погодження з людьми, оскільки громадських слухань не було, – повідомив Богдан Бойко. Тому тепер міська влада може хіба що ще раз зустрітися з тернополянами і показати їм усі підтверджуючі документи.

Богдан Бойко, заступник міського голови з питань містобудування (з 2010 р.): «Рішення по містобудівних умовах уже було прийнято виконавчим комітетом міської ради. Рішення було прийнято до 12 березня. Тоді громадські слухання ще не передбачалися. Хочу сказати, що в четвер ми можемо зустрітися тут же ж, а можемо зустрітися в якомусь меншому складі в приміщенні міської ради – і подивитися документи і обговорити».

Нагадаємо, «Калиновий бескид» на стику вулиць Острозького та Перля минула міська влада висадила у квітні 2008-го року. За попередніми прогнозами працівників житлово-комунальної галузі, саме через три роки кущі повинні були проявитися виразніше. Крім висадження калини, на бескиді зробили водовідведення, відремонтували підпірні стінки. Попередня міська влада регулярно влаштовувала там толоки. Свого часу це був єдиний «Калиновий бескид» в Україні, – повідомляє ІНТБ.

-1 thoughts on “«Калиновий бескид» у Тернополі – під загрозою

  • 09:01 | 14.04.2011 о 09:01
    Permalink

    Цікаво скільки відстігнули Надалу та його компашці. Відкат хороший певно був.Дурні люди, нехай згоджуються на ремонт дворів бо міська влада вже цього незробить ніколи,а так хоть шось з того будуть мати, бо дорогу там зроблят однозначно. Дуже великі гроші там крутяться.

  • 10:26 | 14.04.2011 о 10:26
    Permalink

    Дочого дійшли! В громади вже не питають – вирубують калину, знищують весь бескид і там будуватимуть дорогу! Просто жах! Їм наплювати на людей, що живуть на Острозького – то було єдине їхнє місце для прогулянок!

  • 10:38 | 14.04.2011 о 10:38
    Permalink

    Зверніть увагу початкові пояснення влади:
    1. Проїзд затверджено минулого року у генеральному плані міста
    2. Скидають відповідальність на інститут “Дніпромісто”
    Але коли мешканці документами доводять, що це брехня – чиновники змушені підтвердити, що виконавчий комітет міськради прийняв таке рішення у 2011 році.
    Виходить, що у них немає навіть сміливості нести відповідальність за свої рішення, є лиш бажання приховати.
    Тільки як це корелюється із задекларованою відкритістю міської ради незрозуміло.

Коментарі вимкнені.