Українському милосердю – півстоліття

Ювілейну дату відсвяткувало товариство Червоного хреста в Україні. Українському милосердю – півстоліття. Вони допомагають неповносправним вдома та усім, хто цього потребує – у медико-соціальних центрах організації. Там можна безплатно взяти одяг, отримати допомогу, ліки і навіть підстригтися. В кожній області існує обласна організація Червоного Хреста, яка займається питаннями надання гуманітарної допомоги. Там Ви зможете дізнатися про:

  • пункти першої допомоги
  • пункти прокату (милиць тощо)
  • банки одягу
  • медико-соціальні центри

Чотири роки тому кількість членів Товариства Червоного Хреста України становила понад 7 мільйонів. Основою їхньої діяльності є підтримка людей, беззахисних через бідність, неосвіченість, культурні чи соціальні чинники, збройні конфлікти, техногенні катастрофи або стихійні лиха.

Після проголошення незалежності України Товариство Червоного Хреста 10 грудня 1991 року вийшло зі складу Спілки Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця колишнього Радянського Союзу. А 28 жовтня 1992 року Президент України Л.М. Кравчук видав Указ про Товариство Червоного Хреста України, за яким його визнано єдиним національним Товариством Червоного Хреста, уповноваженим сприяти органам державної влади в їхній діяльності в гуманітарній сфері. Товариство Червоного Хреста України було учасником всіх статутних заходів Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця починаючи із 1993 року.

Товариство Червоного Хреста України працює з усіма категоріями людей в залежності від їх потреб. Інколи, у зв’язку із виникненням непередбачуваних обставин, якими можуть бути надзвичайна ситуація, втрата рідних, роботи, дому чи інші, людина потребує найнеобхіднішого. Саме задля цього ми залучаємо натуральну допомогу від населення. З цією метою діє 570 банків одягу, кількість яких порівняно з 1996 роком збільшилася майже в три рази.

Для того, щоб поділитися речами, Вам необхідно звернутися до найближчого осередку Товариства Червоного Хреста України. Фахівці приймуть Вашу допомогу із щирою подякою.

Як перетворити речі на пожертву?

  • Краще всього, перед візитом до банку одягу зателефонувати до місцевого осередку Червоного Хреста та з’ясувати, в чому вони конкретно мають потребу на даний момент. Зазвичай, в кожному відділенні Червоного Хреста є плакати-оголошення з переліком необхідного.
  • Менш за все, речі повинні нагадувати ті, від яких вирішили позбавитись як від „непотрібного хламу”. Для непотрібних речей існують контейнери на подвір’ях, якими також користуються нужденні.
  • Для того, щоб річ перетворилася на пожертву, потрібні зусилля, – речі слід перебрати, випрати, почистити, іноді заштопати, вставити резинку, блискавку – пришити ґудзики, петлі, вимити взуття, вставити шнурки. Деякий верхній одяг а також м’які іграшки потребують додаткової чистки.
  • Що найчастіше потрібно? Брюки, сорочки (багато хто надає перевагу темним), спортивні костюми, тренувальні штани, взуття. Для жінок та дітей – плаття, спідниці, штани, кофти, взуття. Наші підопічні – люди різного віку: багатодітні матері, люди що потрапили в скрутне матеріальне становище, самотні люди похилого віку.
  • Підготовлені з душею, турботою речі стають дійсною пожертвою та допомогою і дивлячись на щасливі очі нужденних так і хочеться сказати «Носіть на здоров’я!»
У вирі сучасних подій тримати «руку на пульсі» життя “Чероному хресту” допомагають соціальні мережі. Так, у facebook, vkontakte та youtube товариство має свої сторінки.
У Тернополі “Червоний хрест” можна знайти за адресою: м. Тернопіль, вул. Гоголя, 2, тел. 25-25-87, 52-10-62, 25-10-62 (Робочий час: 9.00-18.12, об. 13-14, Пт. 9-17 об. 13-14, Вих.: Сб., Нд. )

Коментарі вимкнені.